Call of Duty: Warzone’un Pasifik haritası Caldera detaylı olarak tanıtıldı

Call of Duty: Warzone, Vanguard’ın ilk sezonuyla birlikte Pasifik güncellemesi alacak. Warzone Pacific içeriği, oyuna Caldera adında yeni bir harita ekleyecek. Activision, battle royale oyununun yeni haritasını detaylı olarak tanıttı.

Pasifik güncellemesi, 8 Aralık‘ta erken erişimle Vanguard oyuncularına açılacak. Activision, yayınladığı yeni bir blog yazısında Warzone Pacific’in Caldera haritasını ve oynanış değişikliklerini detaylı olarak açıkladı. Caldera haritası, atlama noktaları ve yeni görseller eşliğinde açığa çıktı.

Call of Duty: Warzone – Caldera haritası

Call of Duty: Warzone, Pacific, Caldera

Caldera haritası, ilk bakışta Verdansk ile kabaca aynı boyutta görünüyor. Görüntü ayrıca, kuzeyin merkezinde yer alan “Peak” dağı, doğuda “Beachhead”in kumlu kıyıları ve güneybatıda yeni bir havaalanı gibi ilgi çekici noktalara sahip. Ayrıca Pasifik Okyanusu kıyısında bir tatil bölgesi var.

Caldera, 1944’ün Pasifik cephesinden uyarlandı ve İkinci Dünya Savaşı temasıyla karşımıza çıkacak. Bu ilgi çekici noktaların oyun içinde nasıl görüneceğini merak ediyorsanız, Activision her bir ana konumu gösteren çok sayıda yeni ekran görüntüsü yayınladı. Görsellere buradan göz atabilirsiniz.

Warzone Pacific, Caldera haritası

Call of Duty: Vanguard sahipleri Caldera haritasını 8 Aralık’ta 24 saat erken erişim elde edecek. Vanguard’a sahip olmayan oyuncular, daha küçük bir harita olan Rebirth Island‘a atlayabilecek. Caldera, 9 Aralık’ta tüm oyunculara açıldığında Rebirth Island, bir süre için devre dışı bırakılacak, ancak daha sonra geri dönecek.

Warzone Pacific ayrıca battle royale metasını düzene sokmaya çalışacak. Yeni harita, 38’i Vanguard’dan olmak üzere toplam 40 silahı ve Vanguard operatörlerini beraberinde getirecek. Gunsmith aracılığıyla silahlara 10 adede kadar eklenti takılabilecek.

Oyuncular, Caldera’da yalnızca Vanguard silahlarını bulabilecek ve kullanabilecek. Activision ayrıca havadaki it dalaşını hesaba katarak çemberin kapanma hızını ve yarıçapını değiştirecek.

Call of Duty: Warzone Pacific, Caldera

Warzone Pacific ile yapılacak diğer değişiklikler şöyle:

 • Gulag maçını kazanan herhangi bir oyuncu, varsayılan tabanca yerine gulagda edindiği herhangi bir silah ve ekipmanla yeniden doğacak.
 • Dead Silence avantajı zayıflatılacak.
 • Stopping Power Rounds (mermi türü) devre dışı bırakılacak.
 • Sersemletme bombaları, kalp atışı sensörleri ve Kali Sticks ile Sai gibi çift elli yakın dövüş silahları zayıflatılacak.
 • Loadout Drop Marker (drop çağırıcı), yalnızca Loadout Drop maç içinde gerçekleştikten sonra Satın Alma İstasyonlarından satın alınabilecek.
 • Yakındaki düşmanların konumunu kısa süreliğine gösteren snapshot bombası, şırınga, decoy bombası ve “en ölümcül ekipmanın” hasarı güçlendirilecek.
 • Gaz maskeleri, daha önce olduğu gibi “çok sayıda” eylemi kesintiye uğratmayacak.
 • Daire içinde aynı zehirli gazı içeren, ancak çok daha küçük bir yarıçapa sahip olan gaz bombası kapsülleri eklenecek. Ayrıca gaz kapsüllerini alıp düşmana atabileceksiniz.
 • Sığ sular, Tracker avantajıyla takip ettiğiniz oyuncularda bile (tamamen olmasa da) ayak seslerini gizleyebilecek. Diz boyu suda çömelmek size Cold Blooded avantajı verecek. Ateşe dayalı silahlar da suyla temas ettiğinde duman çıkaracak.

Yeni Kontrat türleri şunları içerecek:

 • Tüm oyuncular için tek bir değerli ganimet sandığını haritaya düşüren ancak yalnızca kontratı başlatan takımın haritadaki yerini tam olarak görebileceği Supply Drop.
 • Büyük Oyun Ödülü: En yüksek öldürme sayısına sahip oyuncuyu hedefler, ancak oyun başına yalnızca bir kez.
 • Activision’ın üzerinde çalıştığı “Çok Gizli” bir Kontrat.

Call of Duty: Warzone, Pasifik güncellemesiyle birlikte Ricochet anti-hile yazılımını etkinleştirecek. Yayıncı Activision, kendi ekipleri tarafından geliştirilen hile karşıtı sistemle sorunu çözmeyi planlıyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.