Resident Evil 4 Remake konsept görselini sızdırdığı iddia edilen aktörden açıklama geldi

Resident Evil serisinde Albert Wesker’i seslendiren D.C. Douglas’ın Resident Evil 4 Remake‘e ait bir konsept görselini sızdırdığı öne sürülüyordu. Ancak aktör, yaptığı yeni bir açıklamayla iddiaları reddetti.

Aşağıdaki Albert Wesker görselini Twitter’da paylaşan kullanıcı, Douglas’ın Resident Evil 4 Remake konseptini bazı hayranlarla paylaştığını ve onları yayınlamamaları konusunda tembihlediğini doğrulayan kanıtlara sahip olduğunu belirtmişti. Kaçırdıysanız, detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

D.C. Douglas, Resident Evil 4 Remake iddialarına yanıt verdi

Facebook üzerinden RE4 Remake iddialarına yanıt veren Douglas, şu anda herhangi bir Resident Evil oyunu üzerinde çalışmadığını veya Capcom tarafından işe alınmadığını öne sürdü. Aktör, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Hiçbir şey duyurmadım, hiçbir şey yayınlamadım ve Capcom ile herhangi bir sözleşmem olmadığını defalarca belirttim (RE4 veya başkası). RE söylentileri hakkında daha fazla yorum yapmayacağım çünkü gerçekten ilgime ihtiyacı olan iki kedim var. Ben de sizler gibi RE4 haberlerini heyecanla bekliyorum!”

Eurogamer, iddialarla ilgili olarak Capcom‘a ulaştı. Şirketin bir sözcüsü, “Capcom, söylenti veya spekülasyon hakkında yorum yapmıyor” dedi. Yayıncı, Douglas’ın hâlâ projelerine dahil olup olmadığı sorulduğunda, şu anda gelecekteki projelerle ilgili yapacak herhangi bir duyuruları olmadığını söyledi. Elbette resmi açıklama gelene kadar ortaya çıkan bu tarz bilgileri söylenti olarak almakta fayda var.

Capcom’un Resident Evil ve Devil May Cry oyunlarından sorumlu olan Division 1 ekibinin Resident Evil 4 Remake projesine liderlik etmek üzere görev aldığı konuşuluyor. Ayrıca oyunun gelişinin 2023 yılına kadar sürebileceği bildiriliyor. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.