Capcom’un bilim kurgu aksiyon oyunu Pragmata, gelişiminde sürekli ilerleme kaydediyor

Capcom’un geçtiğimiz yılki PS5 etkinliğinde duyurulan gizemli bilim kurgu oyunu Pragmata hakkında şimdiye pek fazla şey duymadık. Ancak şirket, yatırımcılarla paylaştığı son finansal raporunda, oyunun gelişiminin sürekli ilerleme kaydettiğini bildirdi.

Capcom, büyük seriler ve yeni IP’ler üzerinde çalışarak geliştirme bilgisi ve becerileri kazanmasını hedeflediği genç yetenekleri işe aldığını belirtti. Pragmata da yeni yeteneklere emanet edilen projeler arasında yer alıyor. Ne yazık ki yayıncı, oyun hakkında daha fazlasını ne zaman öğreneceğimizi açıklamadı.

Pragmata, 2023 yılına ertelenmişti

Pragmata

İlk olarak 2022 yılında piyasaya sürülmesi planlanan Pragmata, sessiz sedasız 2023 yılına ertelendi. Oyunun gecikeceği bu yılın başlarında gösterilen CES 2021 fragmanında ortaya çıkmıştı. Geliştirici erteleme kararı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Şimdiye kadar fragmanlarda bilim kurgu görüntüleri, bir astronot, küçük bir kız ve holografik bir kedi yer alıyordu. Ayrıca dünyanın felakete sürüklendiği ve astronotla kızın başka bir gezegenden dünyaya baktığı sahneler vardı. Pragmata’nın PS5 sayfasında, oyunculara derin bir hikâye ve ortam sunacağı ve yeni nesil konsolun özelliklerinden tam olarak yararlanacağı belirtiliyor.

Capcom, merakla beklenen yeni oyunu hakkında daha fazla ayrıntı vermese de, geliştirme sürecinde ilerleme kaydedildiğini bilmek güzel. Pragmata, 2023 yılında PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Gizemli bilim kurgu macerasıyla ilgili yeni haber ve duyuruları paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.