Forspoken üzerinde film, TV, oyun ve fantastik edebiyat yazarları birlikte çalıştı

Square Enix’in konsolda PS5’e özel olan aksiyon RPG oyunu Forspoken, sıra dışı bir hikaye ve fantastik görüntülerle karşımıza çıktı. Görünüşe göre bunun sebebi, projenin yazar kadrosunda film, televizyon, oyun yazarları ve fantezi edebiyatından etkileyici isimlerin yer alması.

GamesRadar’a konuşan yazar Garry Whitta, ekibin fantastik ve büyülü dünyayı detaylı bir şekilde hayata geçirmek için çok çalıştığını söyledi. Rogue One: A Star Wars Story filminin senaristi olan Whitta’nın yanı sıra eski Uncharted yazarı Amy Hennig, Shadowhunters dizisinden Allison Rymer ve Devil Inside’dan (çizgi roman) Todd Stashwick de Forspoken üzerinde çalıştı.

Forspoken, beklenenden daha derin bir hikayeye evrildi

Forspoken

Whitta, Forspoken gibi derin mitolojisi ve destansı bir hikayesi olan bir oyunun kendi sağlayabileceğinden daha fazla hayal gücü gerektirdiğini ve yetenekli yazarları bir araya getirmeyi önerdiğini söyledi. Bunun film ve televizyon dünyasında yaygın bir uygulama olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Film, televizyon, oyunlar ve fantezi edebiyatı alanlarından inanılmaz çeşitlilikte ve yetenekli bir yazar grubunu bir araya getirerek, bu dünyanın derinliklerine dalmak ve onu çok daha ayrıntılı bir şekilde inşa etmek için toplandık. Henüz açıklanmayan gerçekten etkileyici isimler vardı ancak çıkış tarihine yaklaştıkça bunun hakkında daha fazla şey duyacağınızı tahmin ediyorum.”

Yazarlar, Forspoken’ın geliştirme süreci boyunca farklı zamanlarda projeye dahil oldu. Whitta, kendi çalışmalarının tamamlanmasının ardından hikayeyi ele alan Hennig ve Stashwick ile doğrudan çalışmadığını belirtti. Öte yandan 2018 yılında hikaye keşfi ve dünya inşa etme çalışmalarında Rymer ile birlikte çalıştığını ve onun yazar kadrosu için inanılmaz bir değer olduğunu söyledi.

Forspoken, New York’tan bir şekilde Athia’nın fantezi dünyasına giren Frey Holland‘ın hikayesini konu alıyor. Frey, Athia’nın canavarlarıyla savaşabileceği sihirli güçler kazanacak ve bölgeyi diktatörlükle yöneten Tanta ile mücadele edecek. Kahramanı İngiliz aktris Ella Balinska canlandırıyor.

Forspoken, 2022 yılının İlkbahar aylarında PS5 ve PC için piyasaya sürülecek. PlayStation Showcase etkinliğinde sergilenen ve oynanış görüntülerini içeren son fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.