Capcom’un Resident Evil 1 remake üzerinde çalıştığı bildiriliyor

Capcom’un Resident Evil 1 remake üzerinde çalıştığına dair söylentiler ortaya çıktı. Serinin ilk oyunu on yıllar sonra modern donanımlar için yenilenebilir.

1996 tarihli PS1 oyunu, 2002’de Nintendo GameCube remake’i ve 2015’te HD remaster sürümüyle geri döndü aldı. Chris Redfield ve Jill Valentine yeni bir remake ile geri dönebilir.

Resident Evil 1 remake’e dair ilk söylenti, X’te PRE_Alarabiya tarafından geldi. Rapor, sızıntılar konusunda iyi bir geçmişe sahip olan DanielRPK tarafından doğrulandı.

Resident Evil 1 remake 2026’da gelecek

Yenilenen Resident Evil 1 hakkında daha fazla bilgi açıklanmadı ancak PRE_Alarabiya’ya göre yenilenen sürüm, orijinal oyunun 30. yıl dönümünde, yani 2026’da gelecek.

Capcom, Resident Evil 2, 3 ve 4’ün remake’lerinin elde ettiği başarıların ardından daha fazla klasiği geri getirmeyi planladığını açıklamıştı. Yayıncı, eski oyunları modern oyuncu kitlesine ulaştırmak istediğini açıkça belirtmişti.

Hayranlar bir süredir Resident Evil Code Veronica ve Resident Evil 5 beklentisi içinde olsalar da, yayıncı bir sürpriz yaparak ilk oyuna dönebilir. Gelişmeleri sizler için takip edeceğiz.

Resident Evil 4

Ayrıca son dönemde ortaya atılan söylentiler, Capcom’un Resident Evil 9 üzerinde çalıştığını öne sürüyor. Singapur’dan ilham alan bir Güneydoğu Asya adasında geçen açık dünya bir oyun görebiliriz.

PRE_Alarabiya ayrı bir tweet’te RE9’un ana karakterinin Leon Kennedy olduğunu ortaya koydu. RE Village, Winters ailesinin hikayesini sonlandırmıştı. RE4’ün ardından Leon bir kez daha karşımıza çıkabilir.

Şirket, sızıntılara rağmen sessizliğini koruyor ancak ana serinin bir sonraki oyununun Ocak 2025’te çıkacağı iddia ediliyor. Eğer doğruysa, resmi duyuru çok da uzak olmayabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.