Red Dead Redemption sonunda PC’ye gelecek gibi görünüyor

Red Dead Redemption geçtiğimiz yıl orijinal sürümüyle PS4’e taşınmıştı. Rockstar, Vahşi Batı temalı oyunu sonunda PC’ye getirmeye hazırlanıyor olabilir.

Güvenilir bir veri madencisi olan Tez2, X hesabından yaptığı paylaşımda PC sürümünün yakında duyurulabileceğine işaret eden bir kodun ekran görüntüsünü ortaya attı.

Görselde, “Red Dead Redemption ve onun zombi-korku temalı eşlikçisi Undead Nightmare’de artık PC’de oynanabilirken Batı Amerika ve Meksika’nın geniş topraklarında yolculuk edin.” ifadesi yer alıyor.

Kullanıcı, kaynak göstermesini isteyen bir takipçisine cevap vererek; tanıtım metni gibi görünen kodların bugün yapılan bir güncellemeyle Rockstar’ın istemci site dosyasına eklendiğini söyledi.

Eğer Rockstar’dan resmi bir duyuru gelirse sizlerle paylaşacağız. Geliştirici, GTA 6’ya kadar sürecek boşlukta oyunculara oyalanacak bir şey daha verebilir.

Red Dead Redemption, PS5, 60 fps

Red Dead Redemption yakında 14. yıl dönümünü kutlayacak. Oyun, ilk olarak 18 Mayıs 2010’da PS3 ve Xbox 360 için piyasaya sürüldü. Ardından Ağustos 2023’te PS4 ve Nintendo Switch’e taşındı.

PS4 sürümü, yüksek fiyatı ve buna karşılık neredeyse hiçbir geliştirme sunmaması nedeniyle tepki toplamıştı. Vahşi Batı macerasının PC’ye gelmesi durumunda nasıl karşımıza çıkacağı merak konusu.

Red Dead Redemption 2

Serinin zirveye ulaşması Red Dead Redemption 2 sayesinde oldu. Oyun dünyasını sallayan efsane yapım, Ekim 2018’de PS4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü. Daha sonra Kasım 2019’da PC’ye çıktı.

Rockstar’ın sahibi Take-Two Interactive’e göre RDR2, 61 milyondan fazla kopya sattı. Öte yandan serinin satışları dünya çapında 86 milyonu aştı. GTA serisi kadar olmasa da, kesinlikle çok büyük bir başarı!

Bu arada GTA 6 üzerinde çalışmalar devam ediyor. Kaynaklar, Rockstar’ın çıkış tarihi için 2025 İlkbaharını hedeflediğini bildiriyordu. Ancak bu pencerenin 2025 Sonbaharına kayabileceği de iddia ediliyor.

Hatta iki hedefin de tutturulamaması durumunda 2026 yılının ihtimallere dahil edilebileceği bile söylendi. Umarız yılların hasreti daha da can yakıcı olmaz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.