Capcom, Resident Evil oyunlarının satış rakamlarını güncelledi

Capcom, 1 milyondan fazla satışa ulaşan Platin oyunlarının güncellenmiş bir listesini yayınladı. Resident Evil ve Monster Hunter oyunları da dahil olmak üzere birçok oyunun son üç aydaki satış rakamları ortaya çıktı. Resident Evil Village listeye ilk kez dahil oldu.

Resident Evil serisindeki iki oyun yeni dönüm noktalarına ulaştı. Resident Evil 7, önceki listeye göre 800 bin kopya daha satarak toplamda 9.8 milyona ulaştı. Resident Evil 2 Remake, 500 bin artışla şimdiye kadar 8.6 milyon kopya sattı. Geçtiğimiz yıl çıkan Resident Evil 3 ise 400.000 kopya daha sattı ve toplamda 4.4 milyon satışa ulaştı. Capcom’un 1 milyon barajını aşmakla kalmayıp 4.5 milyondan fazla satan yeni oyunu Resident Evil Village, listeye ilk kez dahil oldu. Son olarak Nintendo Switch’e özel Resident Evil Revelations Collection da piyasaya sürülmesinden bu yana 1 milyon satışa ulaşarak listeye girdi.

Monster Hunter: World zirvedeki yerini koruyor

Monster Hunter World

Monster Hunter: World, son üç ayda 200.000 kopya daha satarak 17.3 milyon adetle zirvedeki yerini korudu. Oyunun genişleme paketi Monster Hunter World: Iceborne ise önceki satış rakamlarına 500.000 kopya daha ekledi ve şimdi 8.2 milyona ulaştı. Nintendo Switch’e özel Monster Hunter Rise, toplam satışlarına 2.5 milyon adet daha ekleyerek 7.3 milyon adet satmayı başardı.

Başarılı bir performans gösteren diğer Capcom oyunları arasında Street Fighter V ve Devil May Cry 5 de yer alıyor. Street Fighter V, 300.000 kopya daha satarak toplamda 5.8 milyon satışa ulaştı. Öte yandan Devil May Cry 5, satışlarını son üç ayda 200.000 kopya daha artırarak 4.5 milyona erişmeyi başardı.

Capcom, geçen yılın aynı dönemine kıyasla Mart ve Haziran 2021 arasında net satışlarda yüzde 104‘lük bir artış görerek son mali çeyrekte dijital satışlardan inanılmaz bir başarı elde etti. Yayıncı, Resident Evil Village ve diğer popüler oyunlarının istikrarlı satışları nedeniyle toplamda 13.3 milyon adet oyun sattı. Şirketin Platin oyunlarının listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.