Abandoned Realtime Experience PS5 uygulaması, teknik sorunlar nedeniyle kullanılamıyor

Blue Box Game Studios, Abandoned adlı gizemli korku oyununun tanıtımı için Abandoned Realtime Experience PS5 uygulamasını yayınladı. Uygulamanın ilk tanıtımla birlikte gelmesi beklenirken, dünden beri teknik sorunlar nedeniyle kullanılamıyor.

Abandoned Realtime Experience uygulaması, oyunun tanıtımlarını PS5 gerçek zamanlı olarak çalıştırması ve oynanabilir bir deneyim sunması bekleniyordu. Böylece oyunculara, konsolda grafiklerin ve ışın izleme performansının nasıl görüneceğine dair bir ilk bakış sağlanacaktı. Temmuz ayının sonunda önyüklemeye açılan uygulamanın ilk fragmanıyla birlikte gelmesi beklense de bazı teknik sorunlarla karşılaşıldı.

Abandoned PS5 tanıtım uygulaması hata veriyor

Teknik sorunların tam olarak ne olduğu belli değil. Oyuncular, Realtime Experience uygulamasını başlatabilse de, “Yakında tekrar kontrol edin…” şeklinde bir uyarı alıyor. Blue Box, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, gecikmenin beklenenden uzun sürdüğünü ve çalışmaların devam ettiğini belirtti. Abandoned PS5 uygulamasının ilk olarak 22 Haziran’da yayınlanması gerekiyordu. Ancak ertelemeye rağmen sorunlu bir başlangıç yapması oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı.

Realtime Experience uygulaması uygulamasıyla ilgili sorunlar, topluluğu bölmeye ve bazı komplo teorilerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Bazıları geliştiriciyi yetersiz bulurken, bazıları ise durumun basit bir gecikmeden daha fazlası olduğunu öne sürüyor. Oyunun Hideo Kojima ile ortak geliştirilen bir Silent Hill oyunu olduğu daha önce söylentilere konu olmuştu. Daha önce iptal edilen Silent Hill oyununun P.T. demosu, 12 Ağustos 2014‘te yayınlanmıştı. Hayranlar, uygulamanın yarın itibarıyla demoyla aynı gün erişilebilir olabileceğini düşünüyor.

Blue Box Studios’un kurucusu Hasan Kahraman, Hideo Kojima teorileri nedeniyle gündemi epey bir meşgul etmişti. Sonunda ortaya çıkmış ve başarılı yönetmenle herhangi bir bağlarının olmadığını ortaya koymuştu. Uygulamanın düzeltilmesiyle Abandoned hakkındaki bazı sırların açığa çıkması bekleniyor. Sorunlar düzeltildiğinde sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.