DiRT 5, F1 2020 ve GRID dahil 8 Codemasters oyunu, EA Play hizmetine dahil oldu

EA, bugün EA Play abonelik hizmetlerine sekiz Codemasters oyunu ekledi. Yeni oyunlar arasında geliştiricinin DiRT 5, F1 2020 ve GRID gibi öne çıkan yarış oyunları yer alıyor. Ayrıca abonelerin ay boyunca talep edebilecekleri ödüller ve yakında açılacak yeni ödüller de var.

EA, Codemasters’ı satın almasının ardından oyunlarını EA Play‘e ekleyerek yarış oyunları tarafında daha geniş bir katalog sunuyor. Abonelik hizmetine bugün eklenecek oyunlar F1 2019, F1 2020, DiRT Rally, DiRT Rally 2.0, DiRT 4, DiRT 5, GRID ve Project CARS oldu. Geliştirici, WRC (Dünya Ralli Şampiyonası) oyunlarının lisansına da sahip olsa da, bunların hiçbiri eklenmedi.

Yeni EA Play oyunlarının yanı sıra ödüller devam ediyor

EA Play kataloğuna eklenen yeni oyunların yanı sıra Ağustos ayı boyunca yeni ödüller de olacak. Şu anda Apex Legends oyuncuları için Dicey Silah Tılsımı 1 Eylül’e kadar mevcut. Knockout City‘de sunulan Destansı “Ready Up” kostümü, bitiş tarihi açıklanmayan uzun vadeli bir ödül ancak Orange Overcharge sadece 27 Eylül’e kadar kalacak. FIFA 21 oyuncuları Nowhere FC setini 1 Eylül’e kadar alabilirken, FUT Sezon 8 XP Takviyesi 10 Eylül’e kadar sunuluyor.

Ağustos ayının ilerleyen zamanlarında daha fazla ödül gelecek. Bunlara Madden NFL 22 için Ultimate Team Mücadeleleri ve Lansman Karşılama Paketi dahil. Ayrıca FIFA 21 oyuncuları, bir EA Play Volta Squad Boost ve 3.500 Volta Coin kazanabilecek. Ödüllerin ne zaman sunulacağı henüz açıklanmadı.

Codemasters, Aralık ayında EA tarafından satın alınsa da, anlaşmanın tamamlanması birkaç ay sürdü. Oyunların EA Play hizmetine gelişinin uzun sürmesi, muhtemelen şirketlerin birleşme süreci oldu. Codemasters, Cam Weber liderliğindeki EA Sports grubuyla birleştiğinde stüdyo CEO’su ve CFO’su görevlerinden ayrıldı. Geliştirici şu anda yakın zamanda duyurulan önümüzdeki yıl konsollara ve PC’ye gelecek olan GRID Legends üzerinde çalışıyor.

EA Play abonesi olan PS4 ve PS5 oyuncuları da yeni eklenen Codemasters oyunlarını oynayabilirler. PlayStation oyuncularına sunulan oyunların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.