Capcom’un Street Fighter 6 için satış hedefi 10 milyon kopya

Street Fighter 6 önümüzdeki ay oyuncularla buluşacak. Capcom başkanı popüler dövüş serisinin yeni oyunu için satış hedefini açıkladı.

Famitsu ile yapılan bir röportajda başkan Haruhiro Tsujimoto’ya oyunun kapsamını genişletme ve seriyi yeni kitleler için daha çekici hale getirmeye çalışmanın geliştirme maliyeti üzerindeki etkisi soruldu.

Street Fighter 6

Street Fighter serisinin amiral gemileri olduğunu belirten Tsujimoto, hedeflerinin 10 milyon kopya satmak olduğunu belirtti:

“Geçtiğimiz birkaç yılda, Resident Evil serisindeki birçok oyun 10 milyon kopya sattı ve Monster Hunter serisi artık 20 milyon kopya hedefleyen oyunlara sahip. Street Fighter 5 artık 7 milyondan fazla kopya sattı, yani dijital satış tecrübemizi kullanabilirsek bir sonraki oyunla birlikte 10 milyon kopyayı hedefleyebiliriz.”

Başkana göre Capcom bu yüzden Street Fighter 6’da yapamadıkları her şeyi yapmaya çalıştıklarını söyledi. SF5 serinin en çok satan oyunu konumunda ve şirket rekorunu daha yukarı çekmek istiyor.

Ayrıca 2021’den itibaren, oyunları yayınlandıktan üç yıl sonrası için satış hedefi belirlediklerini ve bu hedefe ulaşmak için çok çalıştıklarını ekledi.

Dijital satışlar da yayıncıların satışlarını artırmasında önemli rol oynuyor. Tsujimoto, eskiye kıyasla nasıl bir değişim olduğunu şöyle açıklıyor:

“Dijital sürümler yaygınlaşmadan önce, oyunlarımızın çoğu mağazalarda satılan kutulu sürümlerdi ancak raf verimliliği nedeniyle yalnızca altı ayda satılabilecek kadar kopya gönderebiliyorduk. Bu, o dönemden sonra istesek de oyun satmaya devam edemeyeceğimiz anlamına geliyordu. Son birkaç yılda, dijital mağazalardan satın alma daha yaygın hale geldi.”

Street Fighter 6, 2 Haziran’da PS5, PS4, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Oyunun lansmanda sunacağı 18 kişilik dövüşçü kadrosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak oyuna ilk yılda eklenmesi planlanan dört karakter açıklandı. Detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.