Street Fighter 6 kadrosuna ilk yıl dört karakter eklenecek

Street Fighter 6 Showcase etkinliğinde oyuna birinci yılda dahil olacak dört yeni dövüşçü duyuruldu. Karakterlerden biri seriye ilk kez dahil olacak.

Street Fighter 5 ile tanıdığımız Rashid, serinin yeni ismi A.K.I., SF5 DLC karakteri Ed ve hayranların favorilerinden Akuma ilk yılda kadroya eklenen dövüşçüler olacak.

Yeni oyuna ilk yılda aralıklı olarak sadece 4 karakter gelecek. Anlaşılan Street Fighter 6 yine uzun yıllar boyunca düzenli olarak desteklenen bir oyun olacak.

Street Fighter 6 Yıl 1 karakterleri ne zaman gelecek?

Capcom, tarihleri net olarak vermese de, dört dövüşçünün Street Fighter 6’ya hangi zaman aralığında geleceğini açıkladı:

  • Rashid – Yaz 2023
  • A.K.I. – Sonbahar 2023
  • Ed – Kış 2024
  • Akuma – İlkbahar 2024

İkinci DLC karakteri A.K.I., seriye ilk kez gelecek. Soluk, beyaz tenli ve gizemli bir kadın olarak tanımlanıyor. Hareket seti, Çin dövüş sanatlarındaki becerilerine ve parmaklarına taktığı pençelere odaklanıyor.

Dövüşçülerin dördü de Dünya Turu moduna dahil edildi. Yani karakterinize Özel Hareketlerini öğretebilecek ve onlarla bağınızı artırabileceksiniz.

Street Fighter 6, World Tour

Bu arada, Street Fighter 6’nın demosu ilk olarak PS5 ve PS4 için yayınladı. Deneme sürümü, 26 Nisan’da Xbox Series X/S ve PC platformlarına da gelecek.

Demo, tek oyunculu Dünya Turu (World Tour) modunun ilk kısmını ve Dövüş Alanı’ndaki (Fighting Ground) bazı modları görmenize olanak tanıyor.

Dünya Turu ilerlemesi tam sürüme taşınamayacak ancak oluşturduğunuz avatar görünümü aynı platformda olmak şartıyla tam sürümde de kullanılabilecek.

Street Fighter 6, 2 Haziran’da PS5, PS4, Xbox Series X/S ve PC’ye çıkacak. Dövüşçü kadrosu oyun çıktığında 18 karakterden oluşacak. Listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.