Celeste geliştiricisinin yeni oyunu Earthblade ertelendi

Celeste ve TowerFall’ın geliştiricisi Extremely OK Games’in bir sonraki oyunu Earthblade, başlangıçta planlandığı gibi bu yıl yayınlanmayacak.

Stüdyo, Earthblade’in durumuyla ilgili yaptığı duyuruda, oyunun 2024’ün ötesine ertelendiğini belirtti. Geliştirici kesin bir çıkış tarihi açıklamayı umsa da ilerlemenin beklenenden daha yavaş olduğunu söyledi.

Extremely OK Games’in Ar-Ge direktörü Maddy Thorson, cinsiyet değişikliği de dahil olmak üzere kişisel yaşamında zorluklarla karşı karşıya kaldığını ve iş yükünün üstesinden gelmekte zorlandığını öne sürdü.

Earthblade, metroidvania, platform

Earthblade ilerleme kaydetmeye devam ediyor

Thorson, mesajına bir de iyi haber ekleyerek projenin durmadığını ve Earthblade üzerinde hâlâ ilerleme kaydettiklerini belirtti.

Ayrıca TowerFall dünya şampiyonu ve deneyimli bağımsız geliştirici Kyle Pulver’ın ekibe dahil olduğunu ekledi. Pulver daha önce Depict1 ve Offspring Fling gibi oyunlar yapmış ve Super Meat Boy Forever’da tasarımcı olarak çalışmıştı.

Earthblade, Nisan 2021’de duyuruldu ve aynı yılın Aralık ayında gerçekleşen The Game Awards etkinliğinde ilk kez aşağıdaki fragman eşliğinde gösterildi.

Heyecanla beklenen keşif odaklı aksiyon platform oyununda, sonunda Dünya’ya dönen Kader’in esrarengiz çocuğu Névoa olarak oynayacağız.

Earthblade, tıpkı stüdyonun sevilen oyunu Celeste gibi gösterişli bir piksel sanatıyla tasarlanan dünyasında kusursuz keşif, zorlu dövüşler ve çözülecek sayısız gizem vadediyor.

Yıkılmış bir dünyanın kalıntılarını gezerken, hem dost hem de düşman sakinlerle tanışacak ve Dünya’nın parçalanmış tarihinin parçalarını bir araya getirmeye çalışacağız.

Earthblade’in çıkış tarihi ve oyuna dair diğer detaylar açığa çıktığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.