Yeni Spyro oyunu aktif olarak geliştiriliyor – Rapor

Toys for Bob’un Ocak 2024 itibarıyla yeni bir Spyro the Dragon oyunu üzerinde aktif olarak çalıştığı yönünde söylentiler ortaya çıktı.

Stüdyo yakın zamanda bağımsız olmayı seçerek Activision ile yollarını ayırdı. Ancak güvenilir kaynaklar, geliştiricinin bir sonraki oyunu için Microsoft ile anlaşma yaptığını öne sürüyor.

Canadian Guy Eh, yeni Spyro oyununun serinin dördüncü ana oyunu olacağını iddia etti. Spyro ve Crash içerikleriyle tanınan YouTuber’a göre PAX East 2024’te konuştuğu bazı geliştiriciler, yeni oyunun yolda olduğunu söyledi.

Spyro, Ejderha

Toys for Bob’un artık bağımsız bir geliştirici olmasına rağmen bir sonraki oyununda Microsoft ile iş birliğine devam edeceği bildiriliyordu.

Stüdyonun başkanları Paul Yan ve Avery Lodato da Activision ve Microsoft’un yeni yönlerini desteklediğini ve gelecekte birlikte yakın çalışmaya devam edeceklerinden emin olduklarını belirtmişti.

Elbette şimdilik tüm bunları söylenti olarak almakta fayda var. Zira daha önce serinin yeni bir oyunla devam edeceğine yönelik ortaya çıkan her söylenti ve ipucunun sonu hüsran oldu…

Spyro, Toys for Bob

Spyro’nun resmi Twitter/X hesabı, 8 Ocak’ta bir teaser paylaşarak yeni oyun beklentilerini alevlendirmişti. Ancak stüdyonun önceki yıl da benzer bir paylaşım yapması kafaları karıştırıyor.

En iyi ihtimalle, yeni Spyro oyunu başlangıçta 2023 yılına planlanmış ve ardından stüdyonun geçtiği karışık süreçler ve işten çıkarmalar nedeniyle bu yıla ertelenmiş olabilir.

Sevimli ejderha, 2018’deki çıkan ve serinin ilk üç oyununu içeren Spyro Reignited Trilogy’den beri karşımıza çıkmadı. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.