Cities: Skylines 2’nin konsol sürümleri bir kez daha ertelendi

Paradox Interactive, Cities: Skylines 2’nin konsol sürümlerinin bir kez daha gecikeceğini duyurdu. Üstelik bu sefer süresiz olarak ertelendi…

Şehir kurma oyununun ilk olarak PS5, Xbox Series X/S ve PC için Ekim 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyordu ancak konsol sürümleri önce 2024 İlkbaharına, daha sonra da Ekim ayına ertelenmişti.

Gecikme duyurusu, Paradox Interactive’in resmi forumunda yapıldı. Ayrıca oyunun gelecekteki ücretli DLC’si de oyunun konsol süürmleriyle birlikte ertelendi.

Cities: Skylines 2, şehir kurma oyunu, simülasyon

Cities: Skylines 2 konsollara gelmeye henüz hazır değil

Yayıncı, Cities: Skylines 2 konsol sürümlerinin yeterince kararlı olmadığını ve hâlâ çözülmemiş sorunlar olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Ne yazık ki, konsol sürümü için belirlediğimiz istikrar ve performans hedeflerine henüz ulaşamadık. Bir Release Candidate (RC, Kararlı Sürüm) olmadan, artık Ekim ayındaki sürüm hedefini karşılayamıyoruz.

Yavaş ama istikrarlı bir ilerleme kaydederken, sunmak istediğimiz oyuncu deneyimine zarar verecek şekilde oyunu etkileyen çözülmemiş sorunlar hâlâ var. Ağustos ayında kapsamlı bir incelemeden geçecek yeni bir RC almayı bekliyoruz.

Bu değerlendirme, gönderim sürecini başlatıp kesin bir sürüm tarihi sağlayıp sağlayamayacağımızı veya daha fazla sorunun ele alınması gerekip gerekmediğini belirleyecek. Bunun hayal kırıklığı yarattığını biliyoruz ve umduğumuz şey bu değildi. Ancak, haberler her zaman istediğimiz gibi olmasa bile, geliştirme süreci boyunca sizi bilgilendirmeye kararlıyız.”

Paradox, Nisan ayında Cities: Skylines 2’nin ilk DLC’sini satın alan oyunculara para iadesi yapılacağını ve yetersiz bir şekilde aceleyle piyasaya sürülen içeriğin ana oyuna ücretsiz olarak ekleneceğini duyurmuştu.

Şirket ayrıca Sims serisine rakip olması beklenen Life by You adlı oyunun iptal edilmesinin ardından Tectonic stüdyosunu kapatma planlarını ortaya koymuştu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.