Like a Dragon geliştiricisi, şaşırtıcı bir oyunla karşımıza çıkacak

Like a Dragon (eski adıyla Yakuza) serisinin geliştiricisi Ryu Ga Gotoku Studio bir sonraki oyununa dair açıklama yaptı. Stüdyodan şaşırtıcı bir oyun gelecek.

Anime Expo’daki Essence of Fandom etkinliği sırasında konuşan geliştirici, hayranları şaşırtacak bir oyunun yolda olduğunu belirtti. Ancak ne üzerinde çalıştığını henüz açıklamadı.

Etkinlikte yer alan hayranlara göre açıklamada, “Nasıl bir oyun olduğunu size söyleyemeyiz ama şunu diyebilirim ki, şaşıracaksınız.” ifadelerine yer verildi.

Ekibin başka bir seriden ziyade bir sonraki Like a Dragon oyununa atıfta bulunduğu düşünülüyor. Yine de Ryu Ga Gotoku Studio veya Sega’dan resmi bir duyuru gelene kadar tahminden öteye geçmek zor.

Serinin son oyunu Like a Dragon: Infinite Wealth, bu yılın başında çıkmış ve büyük beğeni toplamıştı. Batıda Yakuza isminin değişmesiyle birlikte daha çok sıra tabanlı RPG’ler görmeye başladık.

Like a Dragon, Yakuza, Amazon, dizi

Bu arada Amazon geçtiğimiz Haziran ayında Like a Dragon’u temel alan bir canlı aksiyon suç-gerilim dizisinin Prime Video ekranlarında geleceğini resmi olarak duyurmuştu.

Masaharu Take tarafından yönetilen yapımın başrolünde Kazuma Kiryu rolünü Japon drama ve tiyatro oyuncusu Ryoma Takeuchi üstlenecek. Dizi, 25 Ekim ve 1 Kasım 2024’te iki parti halinde yayınlanacak.

Dizi uyarlaması, Kiryu ile üç çocukluk arkadaşının hikayesini 1995 ve 2005 olmak üzere iki farklı zaman diliminde anlatılacak. Eşsiz Yakuza savaşçısının hayatını, çocukluk arkadaşlarını ve kararlarının sonuçlarını göreceğiz.

Ryu Ga Gotoku Studio, bir sonraki Like a Dragon oyunu hakkında daha fazlasını paylaştığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.