Çok oyunculu The Last of Us ekibi küçültüldü: Geliştirme süreci yavaşlıyor

Naughty Dog beklentilere rağmen PlayStation Showcase’de olmayan çok oyunculu The Last of Us oyunu hakkında açıklama yaptı.

Stüdyo, Twitter hesabından yaptığı duyuruda oyuna daha fazla zaman ayırmaları gerekeceğini belirtti. Ancak Bloomberg‘in raporuna göre bu açıklamanın arkasında daha fazlası var.

Sony’nin çok oyunculu The Last of Us oyununun kalitesini ve uzun vadede sürekliliğini yeniden değerlendirmek için geliştirmeyi yavaşlattığı iddia ediliyor.

Geliştirici ekibin, yakın tarihli bir değerlendirmenin ardından küçültüldüğü ve çalışanların bazılarının stüdyo içinde başka projelere atandığı bildirildi. Yine de geliştirme devam ediyor.

Destiny

Destiny geliştiricisi Bungie süreçte kilit rol oynuyor

Destiny geliştiricisi Bungie’nin çok oyunculu The Last of Us projesinde kilit rol oynadığı öne sürülüyor. Stüdyonun oyuncuları uzun süre meşgul tutma yeteneğinden yararlanılıyor.

Sony, Bungie’yi satın aldıktan sonra stüdyonun canlı hizmet oyunlarındaki uzmanlığından yararlanmayı amaçladıklarını birçok kez dile getirdi. Konsol devi, şirketin birikimini diğer PlayStation stüdyolarıyla paylaşmayı planlıyordu.

Sızıntıların efendisi Jeff Grubb, stüdyonun ilk canlı hizmet oyunu olduğunun bariz hissedildiğini, Naughty Dog’un işleri kendi yöntemiyle yapmak istediğini ve bunun Factions için pek iyiye işaret olmadığını belirtti.

Çok oyunculu The Last of Us şimdiye kadar yalnızca birkaç konsept görseliyle karşımıza çıktı. PlayStation Showcase için beklentiler yüksek olsa da beklenen tanıtım yapılmadı.

Kısaca haberler iyi değil ve stüdyo bir süre diğer projelerine ağırlık verecek gibi görünüyor. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.