Lord of the Rings: Gollum geliştiricisi yeni bir Yüzüklerin Efendisi oyunu yapıyor

Daedalic Entertainment’ın The Lord of the Rings: Gollum yılın en kötü oyunlarından biri olarak gösteriliyor. Ancak stüdyonun vazgeçmeye niyeti yok.

Almanya Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı’nın internet sitesine göre geliştirici, serinin ikonik büyücülerini içeren başka bir Yüzüklerin Efendisi oyunu üzerinde daha çalışıyor.

Daedalic, oyuncuyu efsanevi yaratıklar ve sihirle dolu yemyeşil bir dünyaya taşıyan ve Lord of the Rings evreninde geçen bir diğer 3D aksiyon macera oyunu geliştiriyor. Projenin kod adı “It’s Magic”.

The Lord of the Rings, Gollum, oynanış süresi

Games Wirtschaft dergisi, stüdyonun Gollum’u çıkardıktan sonra Alman hükümetinden yaklaşık 2 milyon euro fon aldığını ve bu kaynağın büyük olasılıkla It’s Magic’e gittiğini öne sürdü.

Finansman, 1 Haziran 2022 ile Ağustos 2024 arasında gerçekleşecek bir proje için verildi. Yani gizemli Yüzüklerin Efendisi oyunu önümüzdeki 1-2 yıl içinde gelecek.

Oyunun açıklamasına göre daha önce anlatılmamış bir karakterin bakış açısından yepyeni bir hikaye yolda. Oyuncular yeni bölgeler keşfedecek ve rolleriyle yeteneklerine bağlı olarak dünyayı etkileyecek.

Lord of the Rings, Gollum

Yeni Lord of the Rings oyununda kendi yolumuzda ilerlerken olup bitenleri etkilemeye ve dünyanın kaderini değiştirmeye çalışacağız. Oyunun kod adına ve açıklamaya bakılırsa Yüzüklerin Efendisi serisindeki büyücülerden biri olacağız.

Daedalic’in eleştirmenler ve oyuncular tarafından taşlanan Gollum’un ardından yeniden güven kazanmak için yapacak çok işi var. Gollum sıkıcı hikayesi ve düşük görsel kalitesi nedeniyle incelemelerde sınıfta kaldı.

Bu arada stüdyo, Gollum’un için oyunculardan özür diledi ve yakın gelecekte yamaları yayınlayacağına dair söz verdi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.