Control, 10 milyondan fazla oyuncuya ulaştı; Remedy, yeni oyunlarına yoğunlaşıyor

Remedy Entertainment, 30 Haziran’da sona eren çeyreğe ilişkin mali raporunu yayınladı. Stüdyo, faaliyet kârı ve gelirlerindeki artışla birlikte güçlü bir mali durum ortaya koydu. Control, 10 milyondan fazla oyuncuya ulaşarak önemli bir dönüm noktasını yakaladı.

Geliştirici, 2021 yılının ikinci çeyrek gelirinin 2020’nin ikinci çeyrek gelirinden daha yüksek olduğu bildirildi. Ayrıca önemli bir başarı elde eden aksiyon-macera oyunu Control, istikrarlı gelirler elde etmeye devam ediyor. Remedy, güçlü nakit akışının iddialı uzun vadeli planlar yapmalarına yardımcı olduğunu belirtti.

Remedy, Control’ün ardından yeni projelerine yoğunlaştı

Condor, Remedy Entertainment

Remedy’nin projelerinden biri, 505 Games tarafından yayınlanacak olan ve Remedy Connected Universe‘de geçen çok oyunculu bir oyun olarak biliniyor. Yayıncılık sözleşmesi, aynı zamanda geliştirme öncesi aşamada olan yüksek bütçeli bir Control oyununu da kapsıyor.

Stüdyo, Epic Games ile ortak yürüttüğü gizemli AAA projesinin geliştirme sürecine girdiğini de duyurdu. Proje hakkındaki detaylar hâlâ perde arkasında ancak söylentiler, bir Alan Wake oyunu olduğunu öne sürüyor. Öte yandan oynaması ücretsiz co-op oyunu Vanguard, iyi bir hızla ilerliyor ve şu anda kapalı oynanış testlerinden geçiyor. Remedy’nin şu anda tam üretim sürecinde olan daha küçük ölçekli bir oyunu da var.

Remedy, mali raporunda, “Control, yeni oyunculara ulaşmaya devam ediyor. Yeni oyunlara genişliyor ve kategori tanımlayan oyunlar ve markalar yaratma yeteneğimizin güçlü bir kanıtı oldu. Çok projeli modelimiz sürekli gelişiyor ve yeni oyunları daha sık ve daha düzenli yayınlayabileceğimiz bir aşamaya yaklaşıyoruz. İddialı uzun vadeli büyüme hedeflerimize ulaşma yolunda ilerliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Remedy, yakaladığı başarıyla birlikte çalışan sayısını 293‘e çıkarmayı başardı. İlerleyen zamanlarda stüdyodan heyecan uyandıran yeni projeler görmeye devam edeceğiz. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.