Call of Duty: Vanguard’ın tanıtım videosu, battle royale oyunu Warzone’da göründü

Call of Duty: Vanguard için yeni bir teaser, battle royale oyunu Warzone’da ortaya çıktı. Warzone’un maç sonu görüntülerine, serinin bir sonraki oyununa dair ipucu verebilecek yeni bir karakteri ortaya çıkaran bir ara sahne eklendi.

Warzone oyuncuları maçı kazandıktan sonra takımlarının her üyesinin gazdan helikopterle kaçtığı bir ekranla karşılaşıyor. Ancak sunulan yeni görüntülerde takımın bir üyesi helikoptere tırmanırken sniper tarafından vurularak düşüyor. Call of Duty: Vanguard olarak adlandırıldığı söylenen bir sonraki oyunu tanıtan sahne, Warzone’un 5. sezonunda yeni bir ara sahne eklendi.

Aşağıda görebileceğiniz üzere video, ilk bakışta normal bir zafer sahnesi gibi görünüyor ancak tüm oyuncular helikoptere binemiyor. Takımın son üyesi birdenbire vuruluyor ve helikopter havalanırken yerde bırakılıyor. Kamera daha sonra eski bir Rus askeri üniforması ve SSCB şapkası giymiş bir keskin nişancı kadına dönüyor. Başarılı bir vuruş yapan asker, namlu tüterken yeni mermi sürüyor ve sahne sona eriyor.

Warzone’daki Call of Duty: Vanguard tanıtımı:

Ara sahne muhtemelen, İkinci Dünya Savaşı’nın Avrupa sahnesinin batı cephesinde geçecek olan Vanguard için bir teaser olarak yayınlandı. Bununla birlikte, Call of Duty: Warzone’un savaşın Pasifik cephesine dayanan yeni, çok daha büyük bir harita alacağı bildiriliyor.

Serinin bir sonraki oyunu Call of Duty: Vanguard’ın 19 Ağustos‘ta açıklanacağı ve 5 Kasım‘da piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Oyunun sürümlerini ve görsellerini de ortaya çıkaran sızıntılar geçtiğimiz günlerde paylaşılmıştı. Ayrıca oyunun İkinci Dünya Savaşı temasına vurgu yapan bir teaser da yayınlandı. Videoya ve ortaya çıkan ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Call of Duty: Vanguard’ın yazarlarından Sam Maggs, videoyu Twitter hesabından paylaşarak “Atta girl” (Aferin kızıma) şeklinde tepki verdi. Bazı hayranlar, teaser’da görülen kadının, 309 doğrulanmış ölümle tanınan ünlü bir Rus keskin nişancı olan Lyudmila Pavlichenko‘dan ilham almış olabileceğine dair teoriler ortaya atıyor.

Activision henüz video hakkında yorum yapmadı ancak önceki oyunların çıkış tarihleri göz önüne alındığında, yayıncının yakında yeni Call of Duty hakkında resmi bir duyuru yapılması bekleniyor. Vanguard hakkında gelecek haber ve duyurular için bizi takip edin.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.