Crimson Desert’ın çıkış tarihi süresiz olarak ertelendi

Crimson Desert, The Game Awards 2020’de tanıtılmıştı ve o zamandan beri proje hakkında çok az şey duyduk. Geliştirici Pearl Abyss, oyuna yeni fikirler eklemek için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğunu belirterek çıkış tarihini süresiz olarak erteledi.

Crimson Desert, geliştiricinin başarılı MMORPG’si Black Desert Online‘ın devamı niteliğinde geliştiriliyor. Açık dünya aksiyon-macera oyunu, çok oyunculu bileşenlere sahip olmasına rağmen, daha çok tek oyunculu tarafa odaklanacak. Erteleme kararı, Crimson Desert’ın artık 2021’in sonunda çıkmayacağı anlamına geliyor. Geliştirici, oyunun ne zaman çıkacağına dair açıklama yapmadı.

Crimson Desert ekibinin Twitter üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

“Crimson Desert’ın oynanış fragmanı geçen yıl yayınlandığından beri topluluktan aldığımız yanıtlar ekibimiz için büyük bir teşvik kaynağı oldu. Tanıtımımıza gösterdiğiniz inanılmaz destek ve coşku için teşekkür ederiz.

Şu anda yeni maceralar ve heyecan verici deneyimlerle hızla evrilen Crimson Desert’ı geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Ancak daha derin, daha zenginleştirici bir oyun için yeni fikirler eklemeye daha fazla zaman ayırmamız gerektiğine karar verdik. Bu nedenle, mümkün olan en iyi deneyimi yaratmak için oyunu size ulaştıran herkesin sağlık ve güvenliğini sağlarken, Crimson Desert’ın çıkışını ertelemeye karar verdik. Gelecekte güncellenmiş bir program sunacağız.

Devam eden desteğiniz için teşekkürler. Size ve sevdiklerinize sağlıklı günler diliyoruz ve yakında hepinizle Pywel‘de buluşabilmemiz için çok çalışmaya devam edeceğiz.”

Black Desert Online, geçtiğimiz yıl PS4 için yayınlandı ve geriye dönük uyumlulukla PS5’te de oynanabiliyor. Crimson Desert, belirli bir platform açıklanmasa da konsollara ve PC’ye gelecek. Oyun hakkında daha fazlası açığa çıktığında sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.