Ghost of Tsushima: Iki Adası genişlemesi kolay bir deneyim olmayacak

Ghost of Tsushima Director’s Cut ile gelecek olan Iki Adası genişlemesi, ana hikayeyi bitirenler için bile basit bir deneyim sunmayacak. Yaratıcı ve Sanat Yönetmeni Jason Connell’a göre oyuncular, ana hikayeyi tamamlamış olsalar bile, Iki Adası’nda yeni zorluklar bulacak.

Connell, IGN ile yaptığı röportajda, “İster ikinci bölümün hemen başında, ister oyunun sonunda oraya gidin; zorluğunu ölçeklendirdiğimiz için oyunculara zorluklar sunulacak. Oyunun sonuna kadar gittiyseniz bile, bu basit bir esinti olmayacak. Uygulama şeklimizi göz önünde bulundurursak, sizin için yine de önemli bir meydan okuma olacak.” şeklinde konuştu.

Ghost of Tsushima Director’s Cut, Jin’in atına yeni bir beceri getirecek

Ghost of Tsushima Director’s Cut, yeni silahları veya duruşlar sunmasa da, Jin’in atı yeni bir beceriye sahip olacak. Connell, Director’s Cut fragmanına atıfta bulunarak, “Atınızın yeni bir becerisi var, fragmanda gösteriliyor. Süper heyecan verici bir etkisi olduğunu görebilirsiniz. Öte yandan bazı insanların oynamasını ve kendilerinin keşfetmesini isteyeceğimiz bir sürü başka şey var.” dedi.

Iki Adası genişlemesinin ve PS5 için yapılan yükseltmelerin dışında Ghost of Tsushima Director’s Cut sürümü, Japonca dudak senkronizasyonu getirecek. Sucker Punch’a göre, PlayStation 4’ün teknik kısıtlamaları, stüdyonun geçmişte özelliği eklemesini engelledi. Geliştirici, “Ara sahneleri ve sinematikleri yapma şeklimiz ve lojistik zaman kısıtlamaları nedeniyle bunu gerçekleştiremedik. Bunu yeniden değerlendirme ve bu sefer gerçekleştirme şansımız oldu.” diyerek konuya açıklık getirdi.

Ghost of Tsushima Director’s Cut, 20 Ağustos‘ta PS4 ve PS5 için piyasaya sürülecek. Sucker Punch, geçtiğimiz günlerde yükseltmelerin neden ücretsiz olmadığına açıklık getirmişti. Detaylara buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.