Port Royale 4, PS5 ve Xbox Series X/S yükseltmesi alıyor

Kalypso Media ve Gaming Minds Studios’un deniz ticareti simülatörü Port Royale 4, önümüzdeki ay PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümlerine kavuşacak. Oyunun yeni nesil sürümleri gelişmiş görsellere ve nesiller arası kayıt desteğine sahip olacak.

Port Royale 4’ün PS5 ve Xbox Series X sürümleri, oyunun tamamında gerçek zamanlı bulut oluşturma, gelişmiş aydınlatma ve hava durumu simülasyonu içerirken, yerel 4K çözünürlükte 30 FPS oynanabilecek. Çözünürlük Xbox Series S konsollarında 1080p‘ye iniyor. Ayrıca yeni nesil konsollar, SSD avantajıyla daha kısa yükleme süreleri sağlayacak.

Oyunu yeni nesil sürümlere yükseltmek isteyen oyuncular, kayıtlarını taşıyabilecek. Ayrıca yükseltmeler, PS4 ve Xbox One oyuncularına ücretsiz olarak sunulacak. Port Royale 4’ün yeni nesil özelliklerini sergileyen fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Port Royale 4 yeni nesil fragmanı:

Port Royale 4, 17. yüzyılda Karayipler üzerinde kontrol için savaşan İspanya, İngiltere, Fransa ve Hollanda kolonilerinin savaşına sahne oluyor. Oyunda kendi koloninizi seçerek küçük yerleşimini canlı bir ticaret şehrine dönüştürmek için ne gerekiyorsa öğrenmeye hazır genç ve azimli bir vali olarak bir koloni yönetiyorsunuz. Ayrıca Kaşif, Tüccar, Eşkıya ve Korsan karakterlerinden birini seçebiliyorsunuz.

Dördüncü oyunun yeni özelliklerinden biri, ticaretin engellenmeden devam etmesi için korsanlara karşı verilen deniz savaşlarının tanıtımıydı. Yükseltilmiş özellikleri ve daha büyük bir haritasıyla her ulusu egemenliğe taşıyabileceğiniz dört kapsamlı seferi oynayabiliyorsunuz. Şehir inşasından üretime, deniz ticaretinden savaşlara kada kapsamlı bir liman şehri yönetimi sizleri bekliyor.

Port Royale 4, 10 Eylül‘de PS5 ve Xbox Series X/S’e standart ve genişletilmiş dijital sürümlerle gelecek. genişletilmiş (Extended) sürüm, dört deniz fenerinin yanı sıra yerleşim yerlerini süslemek ve sakinleri arasında memnuniyeti artırmak için kullanılabilecek beş farklı parkın planlarını içeriyor. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.