Returnal’ın beta güncellemesi, dosya boyutunu 6 GB artırdı: Yeni içerikler gelebilir

PS5’e özel Returnal için yeni bir geliştirici sürümü yakın zamanda betaya girdi ve ufukta büyük bir güncelleme var. Beta sürümünün oyunun orijinal dosya boyutundan 6 GB daha büyük olduğu bildiriliyor. Güncellemenin içeriği bilinmemekle birlikte, boyut artışı, yeni özelliklere ve içeriklere işaret ediyor.

PlayStation Game Size adlı Twitter hesabı, güncellemeyi PSN veri tabanında keşfetti. Geliştirici Housemarque, geçmişte kupaları ve kayıt dosyalarını düzelten oyun için yamalar yayınlamış olsa da, Returnal beta geliştirici sürümü için lansmandan bu yana ilk kez yeni bir güncelleme yayınlandı.

Returnal oyuncularının en çok talep ettiği özelliklerden biri, oyundaki uzun oturumların ortasında ilerlemeleri kayıt edebilme özelliğiydi. Housemarque, özellik için aktif olarak çalıştığını açıklamıştı. Bununla birlikte, çözüm aynı zamanda oyunun roguelike tarzını da hesaba katmak zorunda kalacak ve basit bir kayıt mekaniği olmayacak.

Oyuna gelebilecek bir diğer ekleme ise fotoğraf modu olabilir. Returnal’ın çarpıcı görsellere, PS5 konsolunda etkileyici ortamlara ve farklı düşman tasarımlarına sahip olduğu düşünüldüğünde fotoğraf modunun olmaması önemli bir eksiklik. Günümüzde fotoğraf modu çok yaygınlaştı ve Returnal, özelliği hakeden oyunların başında geliyor.

Returnal, piyasaya sürüldükten yaklaşık 3 ay sonra yarım milyonun üzerinde satarak oldukça iyi bir performans gösterdi. Sony, oyunu hit olarak tanımlamasının ardından, PS5’e özel oyunu geliştiren Housemarque‘ı satın aldı. Güncelleme hakkındaki detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.