CDPR: Cyberpunk 2077’nin performansı tatmin edici seviyeye ulaştı

Cyberpunk 2077, piyasaya sürüldükten sadece 1 hafta sonra performans sorunları nedeniyle PlayStation Store’dan kaldırılmıştı. Oyun, geçtiğimiz hafta PlayStation mağazasına geri döndü. CD Projekt RED, oyunun performansının ve kararlılığının tatmin edici bir seviyeye ulaştığını düşünüyor.

WSE İnovasyon Günü’nde konuşan CD Projekt RED CEO’su Adam Kiciński, geliştiricinin artık oyun sistemleri ve özellikleriyle ilgili yaygın şikayetlere daha fazla dikkat edebileceğini düşündüğünü söyledi. Şirketin 600 çalışanının büyük kısmı, Cyberpunk 2077 güncellemeleri ve bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan yeni nesil konsol versiyonu üzerinde çalışmaya devam edecek.

Cyberpunk 2077 gelişmeye devam edecek

Cyberpunk 2077

Kiciński, Cyberpunk 2077’nin performansı ve kararlılığı hakkında, “Bu konuda tatmin edici bir seviyeye ulaştık. Ayrıca genel kaliteyi iyileştirmek için de çalışıyoruz ve bu bizi oldukça mutlu ediyor. Elbette hataları ve görsel sorunları da kaldırdık ve bunu yapmaya devam edeceğiz. Zamanla, oyuncuların vurguladığı genel oyun sistemlerinde iyileştirmeler de sunacağız.” şeklinde konuştu.

Cyberpunk 2077, PlayStation Store’a geri döndü ve stüdyo, bu durumun satışlarda artış sağlayacağını düşünüyor. CDPR başkan yardımcısı Piotr Nielubowicz, oyunun geri dönüşünün satışlara etkisi sorulduğunda; hedeflenen dönüm noktalarına ulaşmadıkça satış rakamlarını açıklamanın şirketin politikası olmadığını söyledi. Nielubowicz, “Oyunlar önemli hedeflere veya belirli satış miktarlarına ulaştığında veri sağlıyoruz. Dolayısıyla, bu kadar kısa sürede sonuçlar hakkında yorum yapmayacağız.” demişti.

Cyberpunk 2077, PlayStation Store’a geri dönse de, hem CDPR hem de Sony, PS4 kullanıcılarının sorun yaşamaya devam edebileceğini açıkça belirtti. Bu nedenle oyunu geriye dönük uyumluluk aracılığıyla PS4 Pro veya PS5‘te oynamanız öneriliyor. Yeni nesil sürümler, yılın ilerleyen zamanlarında gelecek ve oyuna sahip olanlara ücretsiz yükseltme imkanı tanıyacak.

Cyberpunk 2077’nin PS4 konsolundaki performansını nasıl buluyorsunuz? Sizce oyun tatmin edici bir noktaya gelebildi mi?

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.