CD Projekt, bağımsız oyun stüdyosu The Molasses Flood’u satın aldı

CD Projekt, ABD merkezli stüdyo The Molasses Flood‘u satın aldı. Geliştirici, şirketin mevcut IP’lerinden birine dayanan yeni bir proje üzerinde çalışacak. Söz konusu proje hakkındaki detaylar henüz açıklanmadı.

The Molasses Flood, 2014 yılında kapatılan Irrational Games’in ardından kurulan stüdyolardan biriydi. Üyeleri arasında daha önce BioShock, Halo, Guitar Hero ve Rock Band gibi seriler üzerinde çalışmış tecrübeli isimler var. Geliştirici, özellikle The Flame in the Flood ve Drake Hollow gibi hayatta kalma tarzı oyunlarıyla biliniyor.

The Molasses Flood, diğer ekiplere katılmayacak

The Witcher 3, Wild Hunt, Complete Edition

The Molasses Flood ayrı bir stüdyo olarak kalacak ve CD Projekt ekipleriyle birleştirilmeyecek. Geliştirici şu anda birkaç pozisyon için işe alım yapıyor ancak iş ilanları, yeni proje hakkında detay vermekten kaçınıyor. CD Projekt’in yakın vadede The Witcher ve Cyberpunk 2077 üzerine odaklanacağı biliniyor.

CD Projekt, Mart ayında yaptığı açıklamada oyun kataloğunu genişletmek için gelecekte satın alımlar ve birleşmeler yapabileceğini belirtmişti. Temmuz ayında, Cyberpunk 2077’nin geliştirilmesine yardımcı olan Digital Scapes‘i bünyesine katarak ilk adımı attı. The Molasses Flood, satın alınan ikinci stüdyo oldu.

The Molasses Flood Başkanı Forrest Dowling, anlaşmanın ardından şunları söyledi:

“The Molasses Flood’un kuruluşundan beri amacımız, insanlara dokunan ve ilham veren oyunlar yaratmaktı. CD Projekt, birlikte çalışma olasılığı konusunda bize ulaştığında, sevdiğimiz dünyalarda oyunlar yaratarak, sevdiğimiz bir şirketle iş birliği yaparak çok daha geniş bir kitleye ulaşmak için inanılmaz bir fırsat gördük. CD Projekt ve inanılmaz yetenekli ekibinin desteğiyle misyonumuza devam etmekten dolayı heyecan duyuyoruz.”

The Molasses Flood’un bir sonraki projesi hakkında detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. The Witcher 3: Wild Hunt ve Cyberpunk 2077’nin yeni nesil sürümleri geçtiğimiz günlerde ertelendi. Şirket, yaşanan hayal kırıklığının ardından yeni projelere hız kazandırmaya çalışıyor olabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.