Cyberpunk 2077 sonunda PlayStation Store’a geri dönüyor

Cyberpunk 2077, PS4 kullanıcılarının sıklıkla şikayet ettiği performans sorunları nedeniyle PlayStation Store‘dan geçiçi süreliğine kaldırılmıştı. Yaklaşık 6 aydan beri mağazada olmayan aksiyon RPG oyunu, sonunda PlayStation oyunculatıyla yeniden buluşuyor. Cyberpunk 2077, 21 Haziran 2021 tarihinde PlayStation Store’a geri dönecek.

CD Projekt RED, yatırımcılara yaptığı bir basın açıklamasında Sony’nin oyunu tekrar dijital mağazasında kullanıma sunmaya karar verdiğini duyurdu. Stüdyo, “CD PROJEKT S.A. Yönetim Kurulu, Sony Interactive Entertainment’ın, Cyberpunk 2077 dijital sürümünün PlayStation Store’da 21 Haziran 2021’den yeniden erişilebilir duruma getirme kararını kamuoyuna sunar.” ifadelerine yer verdi.

Cyberpunk 2077 PS4 sürümünde performans sorunları devam ediyor

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store’a geri dönmesiyle ilgili henüz herhangi ek bir duyuru yapmasa da Sony, oyun hakkında IGN‘ye endişe verici bir açıklama yaptı. Konsol devi, standart PS4 konsolunda performans sorunlarının devam ettiğini belirtiyor. Yani geliştirici, konsoldaki sorunları hala tam olarak düzeltmiş değil… Sony, daha iyi bir deneyim için oyunu PS4 Pro veya PS5’te oynamanızı öneriyor.

“SIE olarak, Cyberpunk 2077’nin 21 Haziran 2021’den itibaren PlayStation Store’da yeniden listeleneceğini doğrulayabiliriz. CD Projekt Red, tüm platformlarda kararlılığı iyileştirmeye devam etse de kullanıcılar, PS4 sürümünde performans sorunları yaşamaya devam edecek. SIE, en iyi deneyim için oyunu PS4 Pro veya PS5‘te oynamanızı öneriyor.”

PlayStation CEO’su Jim Ryan, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada, tüketiciler için kötü bir deneyime yol açabilecek bir oyunu bile bile satamayacakları için Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan kaldırma kararı almak zorunda kaldıklarını söylemişti. Ancak oyunda performans sorunları devam ediyorsa, Sony, topluluk için kötü bir deneyime yol açabilecek bir oyunu bilerek bir kez daha satacak gibi görünüyor. Öte yandan CDPR, oyunun düzeltileceğini garanti edecek herhangi bir önemli sorunu çözme yolunda güncelleme duyurusu yapmadı.

Cyberpunk 2077, geçtiğimiz yılın Aralık ayında çıktı ve yayınlandıktan sadece bir hafta sonra PlayStation Store’dan kaldırıldı. Oyunu almayı düşünen PS4 oyuncuları, hala sorunlar olabileceğini göz önünde bulundurmalı. Geliştiriciler, PS5 sürümü üzerinde çalışmaya devam ediyor ve yeni nesil sürüm yılın ilerleyen zamanlarında gelecek. Oyuna ücretsiz ve premium genişlemeler de gelecek ancak bunlar için çıkış tarihi de henüz açıklanmadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.