PlayLink nedir? PlayLink oyunları nasıl oynanır?

PlayLink, hızlı testlerden sürükleyici, çok oyunculu maceralara kadar aileler ve arkadaş grupları için sosyal oyun deneyimi sunuyor. Oyunları PS4 ve PS5 konsolunuzda çalıştırdıktan sonra akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak birlikte oynamanın keyfine varabilirsiniz.

PlayLink oyunları, eğlenceli ve dinamik bir deneyim için grup ortamında oynanacak şekilde tasarlandı. Yapmanız gereken tek şey seçtiğiniz oyuna ait ücretsiz yardımcı uygulamanın yüklü olduğu bir mobil cihaz ve TV’ye bağlı bir PS4 veya PS5 konsolu. Telefonunuzun veya tabletinizin dokunmatik ekranı ve kamerası oyunlarda kontrol cihazı işlevi görmesini sağlıyor. PlayLink oyunlarını aşağıdaki 3 adımı uygulayarak oynayabilirsiniz.

PlayLink, PlayStation

PlayLink nasıl oynanır?

  1. Öncelikle seçtiğiniz PlayLink oyununu satın alıp, PlayStation Store’dan PS4 veya PS5 (geriye dönük uyumluluk ile oynanabiliyor) konsolunuza indirip çalıştırın.
  2. Ardından oyuna ait ücretsiz uygulamayı mobil cihazlarınıza Google Play Store veya Apple App Store‘dan indirin.
  3. Son olarak konsolunuzla mobil cihazlarınızı aynı ağa bağlamanız gerekiyor. PS4 veya konsolunuzda [Ayarlar] > [Ağ] > [Bağlantı Durumunu Görüntüle] bölümüne giderek bağlı olduğu ağ adını öğrenebilirsiniz. Ardından mobil cihazları da aynı ağa bağlayın.
  4. Alternatif olarak konsolunuzu hotspot olarak kullanarak bağlanmayı seçebilirsiniz. Kablosuz kontrol cihazınızdaki Options düğmesine basıp Wi-Fi etkin noktası > Evet > Evet seçeneklerini belirleyerek konsolunuzu Wi-Fi etkin noktası olarak kullanabilirsiniz. Sonrasında mobil cihazınızı konsolunuza ağa bağlanır gibi bağlayarak bağlantı kurabilirsiniz. Hepsi bu kadar!

PlayLink oyunları neler?

PlayLink koleksiyonu, suç ve gerilim oyunlarından bilgi yarışmasına, kutu oyunlarından kart oyunlarına kadar çeşitlilik gösteriyor. Aşağıda tüm PlayLink oyunlarının listesini bulabilirsiniz.

Knowledge is Power (2-6 oyuncu)

Knowledge is Power’da PlayLink arkadaş grubunuzla akıllı telefon veya tablet aracılığıyla ekranda gezinerek, yazarak ve dokunarak önemli cevaplar vermeye veya rastgele tahminde bulunmaya çalışıyorsunuz. Amacınız çeşitli kategorilerdeki soruları cevaplayarak, yarışmadaki Bilgi Piramidi’nin tepesine gitmek. Rakiplerinizi yavaşlatmak için, çılgın Güç Oyunlarını kullanabilirsiniz. Soruyu cevaplamadan önce buzu delmek veya ekrandaki kiri temizlemek zorunda kalırlar!

Knowledge is Power: Decades (2-6 oyuncu)

PlayLink oyunu Knowledge is Power’ın bu yenilenen versiyonunda 80’li, 90’lı, 2000’li ve 2010‘lu yılları kapsayan binlerce eğlence temalı soruda popüler kültürünüzü test edebilirsiniz. Eğlenceli selfie filtreleriyle sekiz yeni karakter arasından seçim yaparak yeni oyun modları ve seçenekleriyle eğlenceyi yakalayın!

That’s You! (2-6 oyuncu)

That’s You’nun cesaret isteyen, eğlenceli testleriyle bilinmeyen yönlerinizi açığa çıkarıp ve birbiriniz hakkında ne düşündüğünüzü öğrenebilirsiniz. Akıllı telefonunuz veya tabletinizle bir selfie çekip ve birbirinden eğlenceli 1000’i aşkın soru, çizim görevi ve mesajlaşma oyunuyla mücadeleye katılın.

Frantics (1-4 oyuncu)

Dört oyuncuya kadar destek veren bu eğlenceli PlayLink deneyiminde çeşitli mini oyunlarda arkadaşlarınıza ve ailenize meydan okuyun. Zafere giden yolda blöf yapın, savaşın, anlaşın ve iş birliği kurun. Sunucu Fox, rakiplerinizi sabote etmenize yardım edecek ancak onlara da yardım ettiğini unutmayın.

Chimparty (1-4 oyuncu)

Şempanzelerinizi hedeflere ateşlemekten, bir Hindistan cevizini düşmanlarınızdan uzun bir süre boyunca uzak tutmaya çalışmaya kadar ailenizle birlikte oynayabileceğiniz komik bir PlayLink oyunu. Tüm aile oynayabilir maymunuzu şampiyon yapmak için yeteneğini, zamanlamayı ve hayvan içgüdülerini kullanın. Ürkütücü hayaletlerin olduğu perili kaleler, uzaylı gezegenler, toplarla ve kılıçlarla dolu korsan limanı gibi beş vahşi bölgede yarışın.

Hidden Agenda (1-6 oyuncu)

Film ve oyun konseptlerini bir araya getiren hikaye odaklı macera, sizi ikilemlerle dolu bir dünyaya götürecek. Hidden Agenda, PlayLink aracılığıyla sizi ve arkadaşlarınızı katilin izini bulmak için bir suç soruşturmasının ortasına koyuyor. Akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi kontrol cihazı olarak kullanarak soruşturmayı sürdürün, kanıtlar toplayın, özel mesajlar alın ve gizemi çözmenize yardımcı olacak veya rakiplerinizi engelleyecek gizli nesneleri toplayın.

Planet of the Apes: Last Frontier (1-4 oyuncu)

Planet of the Apes: Last Frontier savaş, ihanet ve yaşam mücadelesi temalı bir macera oyunu. Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti ve Maymunlar Cehennemi: Savaş filmleri arasında geçen bu interaktif PlayLink oyununda ahlaki ve etik zorluklarla dolu bir hikayede maymunlar ve insanlara öncülük edeceksiniz.

Oyunda, bir maymun kabilesi ile yaşam mücadelesi veren bir grup insanın kaderleri kesişiyor ve türlerin varlığı tehlikeye giriyor. Oyuncular artan bu çatışmanın her iki tarafında da oynayıp hem insanların hem de maymunların motivasyonlarını, umutlarını ve korkularını paylaşacak. Oyun gerilimli, hassas bir barışa veya kanlı bir savaşa doğru giderken her iki türün de kaderi tamamen sizlere bağlı.

Battleship (1-2 oyuncu)

Nostaljik kutu oyunu Amiral Battı, PlayLink ile konsollara geldi. Klasik modun geleneksel kurallarını kullanarak kafa kafaya yarışabilir ya da Deniz Savaşı adındaki yepyeni kaynak yönetimi modunda silahlarınızı konuşturabilirsiniz. Heyecan verici oyun içi animasyon sahneleri sayesinde sevilen oyun adeta hayat buluyor. Yerel veya çevrimiçi modlarda bir arkadaşınıza veya oyunun yapay zekasına karşı oynayabilirsiniz.

UNO (2-4 oyuncu)

Sevilen kart oyunu UNO, PlayLink ile rekabeti konsollara taşıyor. Efsanevi kart oyunu, yeni görüntülü sohbet desteği ve tema sistemi gibi bir sürü muhteşem özellikle birlikte geliyor. Klasik oyun modunda elinizdeki kartları herkesten önce sıfırlamaya çalışıyorsunuz veya Özel Kurallar ile deneyimi özelleştirebiliyorsunuz. Ayrıca Tema Kartları oyunun tarzını büyük ölçüde değiştiriyor. Hiç oynamamış olanlar için: UNO büyük oranda pis yediliye benziyor.

Just Deal With It! (1-10 oyuncu)

Just Deal With It!, PS4/PS5 ve PlayLink üzerinde 5 klasik iskambil oyununda benzersiz bir deneyim sunuyor. Koleksiyonda Poker, Blackjack, Çılgın Sekizli, Remi ve Hearts’ı yerel veya çevrimiçi olarak oynayabilirsiniz. Bu eğlenceli iskambil oyunu partisinde arkadaşlarınız ve ailenizle takım olup rakiplerinize saldırarak ve onları sabote ederek kazanmaya çalışın. Takım görevleri bu klasik kart oyunlarına yeni bir boyut kazandırıyor. Oyun içi görevleri tamamlamak için takımınız ile iş birliği yapmalısınız.

Melbits World (2-4 oyuncu)

Melbits World, ritim ve koordinasyonun başarı getirdiği, sevimli, renkli ve iş birliğine dayalı bir bulmaca-platform oyunu. Playlink aracılığıyla arkadaşlarınız veya ailenizle zorlu seviyelerde dijital yaratıkları toplayıp onlara rehberlik edin. Ayrıca platformları, engelleri ve tuzakları kontrol edin ve tüm bunları yaparken virüslerden kaçın tohum toplayın ve internette keyifli bir enerji oluşturun.

Ticket To Ride (2-5 oyuncu)

Klasik demir yolu temalı masa oyunu Ticket to Ride, ailenizle ve dostlarınızla yolculuğa çıkarken, şehirlerini birbirine bağlayıp varış noktalarına ulaşan en hızlı kişi olmanız gerekiyor. Her yaşa hitap eden bu strateji oyununda farklı yöntemler deneyin, rakiplerinizin hatlarını engelleyin ve diğerlerinden önce rotaları ele geçirin. Tren hattınız ne kadar uzun olursa o kadar çok puan kazanırsınız! Ticket to Ride, PlayLink rekabetine yeni bir soluk getiriyor.

PlayLink hakkında bilmeniz gereken her şey bu kadar. Özellikle üçüncü parti yapımlarda Türkçe dil desteği yok, o yüzden oyunları satın almadan önce PS Store sayfasından kontrol etmenizde fayda var. Bu arada Türkçe dil desteği olan PS4 ve PS5 oyunlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.