World War Z: Aftermath, fragman eşliğinde duyuruldu

Saber Interactive, geçtiğimiz aylarda World War Z’nin devam oyununun yolda olduğunu belirten açıklamalar yapmıştı. Geliştirici, ilk oyunun “yeni evrimi” olarak nitelendirdiği World War Z: Aftermath‘i duyurdu. Oyun, bu yıl PS4, Xbox One ve PC’ye gelecek. Ardından 2022 yılında PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri piyasaya sürülecek.

Kooperatif zombi nişancı oyununda bir kez daha dört oyuncuya kadar bir ekiple zombi sürülerine karşı mücadele edeceğiz. Bu kez Roma, Vatikan City ve Rusya, Kamçatka yarımadası gibi birkaç yeni bölge olacak. Yeni bölgeler, aç fare sürüleri de dahil olmak üzere bazı yeni ölümsüzleri beraberinde getirecek. World War Z: Aftermath, yeni birinci şahıs modu ve konsollar ile PC arasında çapraz platform desteğiyle oynanabilecek.

İlk oyundan bazı karakterler geri dönerken, yeni yüzler de olacak. Aftermath, sekiz sınıf (Gunslinger, Hellraiser, Slasher, Medic, Fixer, Exterminator, Dronemaster ve Vanguard) sunacak ve her biri seviyesi artırılabilen özel yetenekler ve oyun tarzlarına sahip olacak. Silahlar da özelleştirilebilir olacak ve bu sefer hayatta kalanlar, zombileri yenmeye yardımcı olacak özel yakın dövüş hareketleri ve orak, balta gibi çift silahları kullanabilecek. Ayrıca günlük görevleri tamamlayanlar, özel ödüller alacak.

World War Z: Aftermath fragmanı

World War Z: Aftermath, World War Z’nin Yılın Oyunu Sürümü’ndeki New York, Moskova, Marsilya ve Tokyo bölümleri gibi tüm içeriği kapsayacak. Oyun, PS5 ve Xbox Series X/S’te geriye dönük uyumlulukla 4K 60 FPS oynanabilecek. Geliştirilmiş sürümler önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek. Ayrıca yeni nesil özellikler ve geliştirmeler içerecek. Oyunun PS4 sürümünü satın alanlar, PS5 sürümüne ücretsiz yükseltme yapabilecek. İlk PS5 güncellemesi, yüzlerce zombinin ekranda yer almasına imkan tanıyan özel bir Horde Mode XL oyun modu ekleyecek. Oyuncular, bu modda alt edilmesi giderek zorlaşan sonsuz zombi dalgalarıyla karşılaşacaklar. Bu mod PS4’te kullanılamayacak.

World War Z: Aftermath, PS4’te 39,99 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek. World War Z’ye sahip olanlar Aftermath’i aynı platformda olmak şartıyla indirimli olarak 19,99 dolara satın alabilecek. Alternatif olarak, bonus silah paketi ve silah kaplamalarının yanı sıra oyuna dört günlük erken erişim sunan 49,99 dolarlık Deluxe Edition da olacak. İlk oyunu almış olanlar Deluxe Edition’ı 29,99 dolar karşılığında satın alabilecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.