Dead Cells, The End is Near güncellemesiyle yolun sonuna gelecek

Evil Empire ve Motion Twin’in Castlevania tarzı roguelite aksiyon platform oyunu Dead Cells, son güncellemesini almaya hazırlanıyor.

Geliştiriciler, “The End is Near” adlı 35. güncellemenin, yeni içerik ekleyen son güncelleme olacağını ve beş yılın ardından oyuna olan desteği sona erdireceklerini duyurdu.

Dead Cells, Metroidvania tarzı

Karar, gelecekteki güncellemelerin oyunculara tekrar hissi vermesini önlemek için alındı. Motion Twin, yolculuğu sonlandırma sebeplerini şöyle açıkladı:

“‘Daha fazla aynı içerik’ tuzağından kaçınma ve Dead Cells’i taze, orijinal tutma konusundaki kararlılığımız bizi bu noktaya getirdi. Diğer uzun soluklu serilerde de gördüğümüz gibi, aşırıya kaçmamak ve Dead Cells’i hepimiz için özel kılan eşsiz cazibeyi azaltma riskini göze almamak çok önemli.”

Ekip, hataları gidermek ve yaşam kalitesi sorunlarını iyileştirmek için oyun üzerinde çalışmaya devam edecek. Ayrıca Dead Cells dünyasını keşfetmekten hâlâ heyecan duyuyorlar.

The End is Near’ın ana özelliklerinden biri, her türlü hasarın oyuncuyu anında öldürmesine neden olan Lanet mekaniğinin genişletilmesi olacak. Örneğin, lanetli bir biyomdan geçmek, düşen tüm eşyaların 1 seviye daha yüksek olmasına neden olacak.

Dead Cells, Return to Castlevania

Dead Cells beş yıllık maceranın sonuna geliyor

Dead Cells ilk olarak 2018’de PS4, Xbox One, PC ve Switch için çıktı. Bir yıl sonra iOS ve 2020’de Android’e geldi. Son olarak geçtiğimiz yıl PS5 sürümü yayınlandı.

Metroidvania esintili roguelite platform oyunu, yıllar içinde Queen of the Sea, Fatal Falls ve Bad Seed gibi birçok ücretli genişlemenin yanı sıra tonla ücretsiz içerik de aldı.

Oyunun en akılda kalan genişlemesi, geliştiricilerin ilham aldığı Konami’nin ikonik Castlevania serisi ile yapılan iş birliğinin ürünü Dead Cells: Return to Castlevania DLC’si oldu.

Motion Twin, ilerleyen zamanlarda animasyon dizisi ve masa oyunu hakkında güncellemeler sunacağını ekledi. 2024’te yayınlanacak anime dizisinin ilk fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.