Nintendo Switch 2 özel bir Nvidia çipiyle gelecek – Rapor

Nintendo Switch 2 söylentilerine bir yenisi daha eklendi. Nintendo, yeni nesil konsolunda bir kez daha Nvidia ile ortaklığını sürdürecek gibi görünüyor.

Reuters‘ın raporuna göre Japon konsol devinin yeni konsoluna özel bir Nvidia çipi güç verecek. Nintendo’nun mevcut Switch el konsolu da Nvidia Tegra X1 çipini içeriyor.

Yayına konuşan Nvidia’nın planlarına yakın bir kaynak, “Nintendo Switch konsolunun bu yıl beklenen yeni bir versiyonunun büyük olasılıkla Nvidia’nın özel tasarımını içermesi bekleniyor.” diyor.

Nintendo Switch, Nvidia, DLSS

Nintendo, Reuters’ın yorum talebini reddetti. Daha önce şirketin bir sonraki konsolunda mevcut bir çip kullanacağı düşünülüyordu ancak durum böyle olmayacak gibi görünüyor.

Daha önceki raporlar, Nintendo Switch 2 için özel bir DLSS çözümü geliştirildiğini bildiriyordu. Konsol devinin çalışmalar için bir iş ilanı verdiği ortaya çıkmıştı.

İş tanımında, makine öğrenimi teknolojilerinin düşük güçlü platformlara entegrasyonuna yardımcı olması için bir Veri Mühendisi arandığı belirtiliyordu.

Nintendo Switch 2

Nintendo Switch 2 için 2024 söylentileri devam ediyor

Birçok kaynak, Switch 2’nin bu yılın sonlarında geleceğini iddia ediyor. Söylentilerin yoğunluğuna bakılırsa artık ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyebiliriz.

Konsolun maliyetleri düşürmek için 8 inçlik LCD ekranla piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Ancak cihazın tasarım ve taşınabilir konseptte çok büyük bir değişiklik sunması beklenmiyor.

Nintendo’nun Şubat ayında bir sonraki Nintendo Direct canlı yayınını Partner Direct olarak gerçekleştireceği konuşuluyor. Etkinlikte yeni konsola dair duyuru gelmesi pek olası görünmüyor.

Gelecek ay Nintendo Switch’in yedinci yıl dönümünü kutlayacak. El konsolu şimdiye kadar 139 milyondan fazla sattı ve en çok satan konsollar sıralamasında zirveye oynayabilir.

Nintendo Switch 2 hakkında daha fazlasını öğrenirsek sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.