Subnautica 2, 2025’te çıkacak: Canlı hizmet oyunu olmayacak

Subnautica 2 geliştiricisi Unknown Worlds Entertainment, oyunun 2024’te gelmeyeceğini açıkladı. Ayrıca diğer yanlış anlaşılmalara da açıklık getirdi.

Yayıncı Krafton kısa süre önce 2023’ün 4. çeyreğini kapsayan son gelir raporunu paylaştı. Raporda, Subnautica 2’nin de yer aldığı “2024 İçin Stratejik Oyunlar” slaytı da vardı.

Slaytta yanlışlıkla devam oyununun 2024’te çıkacağı ortaya kondu. Aslında amaç sadece Unknown Worlds’ün bu yıl oyun hakkında daha fazla bilgi paylaşmaya başlayacağını aktarmaktı.

Subnautica 2

Subnautica 2 önümüzdeki yıl gelecek

Geliştiricinin planına göre Subnautica 2, 2025’te erken erişimle gelecek. Stüdyo, çıkış zamanını ve diğer yanlış anlamaları açıklayan bir blog yazısı yayınladı.

Unknown Worlds ayrıca çok oyunculu ve canlı hizmet modeli konusuna da değindi. Oyun, isteğe bağlı kooperatif oyun özelliğine sahip olsa da, çok oyunculu odaklı olmayacak.

Ek olarak, raporda “hizmet olarak oyunlar” (games-as-a-service – GaaS) ifadesinin kullanılması, stüdyonun oyunu birkaç yıl boyunca düzenli olarak güncelleme planlarına atıfta bulunuyor.

Subnautica 2 herhangi bir sezonluk içerik veya battle pass sunmayacak ve abonelik gerektirmeyecek. Geliştiriciler, yılın ilerleyen zamanlarında daha fazla ayrıntı paylaşacak.

Subnautica 2, çok oyunculu

Devam oyunu yeni bir gezegeni keşfedecek

Subnautica 2, oyuncuları tamamen yeni bir uzaylı gezegene götürecek. Subnautica ve Below Zero, farklı iklimlere sahip olmalarına rağmen Gezegen 4546B’de gerçekleşti.

Subnautica: Below Zero pek çok yeni yaratık tanıtırken, geri dönen birkaç fauna da vardı. Diğerleri ise oyuncuların ilk oyunda karşılaştığı yaratıkların bölgesel varyasyonları veya evrimsel akrabalarıydı.

Subnautica, Below Zero

Yeni gezegen, keşfedilecek yepyeni bir dünya anlamına geliyor. Below Zero, Mimarların kaderi konusunda heyecanlı bir sonla bitti. Yeni oyunun onlara ne olduğunu açıklayacağını umuyoruz.

Hayranlar, Below Zero’nun kahramanları Robin ve Al-An’a ne olduğunu keşfetmek istiyor. Son oyun, Mimarların ana dünyasına varmalarıyla sona ermişti. Söz konusu yeni gezegen orası olabilir.

Subnautica 2 hakkında daha fazlası açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.