Dead Island 2 ilk üç günde 1 milyondan fazla sattı

Dead Island 2 yıllar süren bekleyişin ardından nihayet oyuncularla buluştu. Yayıncı Deep Silver oyunun satış rakamlarına dair ilk güncellemeyi yaptı.

Aksiyon RPG oyunu geçtiğimiz Cuma günü PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürüldü. Hafta boyunca, yani ilk üç günde 1 milyondan fazla kopya satmayı başardı.

Deep Silver basın açıklamasında, Dead Island 2 oyuncularından çarpıcı istatistikler de paylaştı. İşte oyundan bazı rakamlar:

  • Toplam oynama süresi: 11 milyon saat
  • Toplam oyuncu ölümü sayısı: 28 milyon
  • Ortadan ikiye bölünen zombi sayısı: 45 milyon
  • Kesilen zombi uzvu sayısı: 756 milyon
  • Öldürülen toplam zombi sayısı: 1.1 milyar

İlk olarak 2014’te duyurulan zombi temalı aksiyon oyunu çalkantılı geliştirme sürecinde gecikmeler ve geliştirici değişiklikleriyle gündeme geldi.

Dead Island 2 önce Spec Ops: The Line’ın stüdyosu Yager tarafından geliştiriliyordu. Ardından proje Sumo Digital’e geçti. Son olarak Deep Silver stüdyosu Dambuster, 2019’da geliştirmeyi devraldı.

Değişen teknolojiler, motor araçları, yeniden geliştirilen bölümler derken oyuncular nihayet 9 yıl sonra oyuna kavuşmuş oldu. En azından (çok!) geç de olsa geldi.

Yeni zombi macerasını oynadınız mı? Sizce uzun bekleyişe değer bir oyun ortaya çıktı mı? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.