Guerrilla Games, Horizon 3 üzerinde çalıştığını onayladı

Guerrilla Games, yönetici kadrosunun yeniden yapılandığını duyurduğu resmi bir mesajda Horizon 3 üzerinde çalıştığını ortaya koydu.

Stüdyo direktörü ve baş yapımcı Angie Smets artık PlayStation Studios’un Geliştirme Stratejisi Başkanı olarak terfi etti. Beraberinde yönetici kadrosunda da önemli değişiklikler oldu.

Yönetimdeki değişimin ardından paylaşılan mesajda, ekibin Aloy’un bir sonraki macerası ve çevrimiçi proje üzerinde çalıştığı belirtildi:

“Aloy’un bir sonraki macerası ve heyecan verici çevrimiçi projemizle Horizon dünyasını genişleterek Guerrilla’yı parlak bir geleceğe doğru yönlendiren yeni liderliğimize güvenimiz tam.”

Guerrilla’nın çok oyunculu bir Horizon oyunu üzerinde çalıştığı bir süredir konuşuluyordu. Projenin varlığı ilk olarak stüdyonun iş ilanlarında doğrulanmıştı.

Horizon, çok oyunculu

Ardından geçtiğimiz Ocak ayında oyuna ait olduğu öne sürülen oynanış görüntüleri de sızdırılmıştı. Yine de bu şekilde resmi bir onay gelmesi önemli.

Yani şu anda geliştiricinin programında birden fazla Horizon oyunu olduğu kesin ve Aloy’un bir sonraki macerası Horizon 3 de bunların arasında.

Zaten Horizon Forbidden West: Burning Shores genişlemesi, yeni oyunun geleceğine ve Sylens’ın yine önemli bir rol oynayacağına dair güçlü ipuçları veriyor.

Aktör Lance Reddick’in zamansız ölümüyle birlikte karakterin seriye ne şekilde geri döneceği henüz bilinmiyor. Şimdilik tüm detaylar perde arkasında ancak gelişmeleri takip edeceğiz.

Bu arada, Guerrilla yönetimine gelen yeni isimler, Joel Eschler (Stüdyo Direktörü ve Prodüksiyon Direktörü) ve Hella Schmidt (Stüdyo Direktörü ve Genel Müdür), Jan-Bart van Beek (Stüdyo Direktörü ve Sanat Yönetmeni) olarak açıklandı.

Öte yandan Michiel van der Leeuw (Teknik Direktör), stüdyonun Decima motoru için geleceğe yönelik teknoloji ve stratejiye odaklanacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.