Dead Island 2 sürpriz bir şekilde Xbox Game Pass’e geldi

Dambuster Studios’un zombi temalı birinci şahıs aksiyon nişancı oyunu Dead Island 2, sessiz sedasız Xbox Game Pass’e geldi.

Oyunun aniden Game Pass hizmetine gelmesi ilk başta bir yanlışlık olduğunu düşündürse de, stüdyo kısa süre sonra resmi blogundan duyuruyu yaptı.

Dead Island 2, Xbox Game Pass Ultimate üyelerine sunuldu. Los Angeles’ın zombi istilasına uğramış dünyasına dalmak isteyenler, kooperatif mod da dahil olmak üzere ana oyuna sınırsız erişebilir.

Öte yandan kütüphaneye kalıcı bir ekleme yapmak isteyenler için Xbox mağazasında indirimle 699 TL yerine 384,45 TL’ye satıldığını hatırlatalım.

Dead Island 2

Dead Island 2, uzun bir bekleyişin ardından gelmişti

İlk olarak 2014’te duyurulan Dead Island 2, çalkantılı yapım sürecinde çok sayıda ertelemeye ve geliştirici değişikliğine maruz kaldı. Sonunda Deep Silver stüdyosu Dambuster ipleri eline aldı.

Yıllar süren bekleyişin ardından geçtiğimiz yılın Nisan ayında PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC (Epic Games Store) için çıktı. Neyse ki, başarılı bir ticari performans gösterdi.

Dead Island 2

Ana şirket Embracer Group’a göre oyun, beklentileri aşan bir başlangıç yaptı. İlk üç günde 1 milyon kopya ve ilk ayda 2 milyon kopya satarak Deep Silver’ın hem adet hem de gelir açısından en iyi çıkış yapan oyunu oldu.

Deep Silver, ilk hikaye genişlemesi ‘Haus’u geçen Kasım ayında yayınladı. Bir sonraki DLC olan SOLA Festival ise 2024’ün ikinci çeyreğinde oyuncularla buluşacak. Çıkış tarihi belirlendiğinde sizlerle paylaşacağız.

Son olarak, PC’de Epic Games Store’a özel olarak piyasaya sürülen Dead Island 2’nin 22 Nisan’da Steam’e geleceği duyuruldu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.