Dead Space Remake, EA Motive tarafından geliştiriliyor olabilir

EA Motive’in, Dead Space Remake üzerinde çalıştığı ve orijinal oyunu temel alarak klasik hissi korurken, Resident Evil’in son remake sürümlerinden ilham aldığı bildirildi. Ayrıca yenilenen Dead Space’in bu ay gerçekleşecek EA Play Live’da gösterileceği iddia ediliyor.

GamesBeat’ten Jeff Grubb, Dead Space Remake üzerinde yapılan çalışmanın Resident Evil 2 Remake ile hemen hemen aynı olduğunu söylüyor. Ayrıca oyunun modern görseller, yeni oyun mekanikleri ve birkaç sürpriz ile birlikte köklerine bağlı kalacağını öne sürüyor. Grub’a göre Resident Evil remake’lerinin başarısı, EA’e hayatta kalma korku oyununu canlandırma nedeni ve yayıncıya Capcom’un izinden gitmek için etkili bir örnek sağlıyor.

Dead Space YouTube hesabının profil fotoğrafı değişti

EA’in Star Wars Jedi: Fallen Order ile elde ettiği başarının, yayıncının Mirror’s Edge Catalyst ile yaşadığı hayal kırıklığının ardından vazgeçtiği tek oyunculu oyunlar konusundaki duruşunu değiştirdiği de söyleniyor. Yani Dead Space için hala umut var. Öte yandan bir diğer iddia, remake’in EA Play Live‘da bir açıklama görebileceğimizi öne sürüyor. Dead Space YouTube hesabının sekiz yılı aşkın bir süre sonra ilk kez profilini güncellediği kaydedildi.

Oyun serisine ait Youtube hesabının önceki profil fotoğrafı 2013’te piyasaya sürülen Dead Space 3 logosunu içeriyordu. Dead Space’in arkasındaki stüdyo olan Visceral, 2017’de kapatılmış ve yeni oyun için umutlar azalmıştı ancak EA, serinin sona ereceğini reddetmişti. YouTube hesabında yapılan son değişiklik, oyunun ana karakter Isaac’in miğferini gösteriyor. Bu da projenin yakında duyurulabileceğine işaret ediyor. Sonuçta, yeni bir şey sergilemeye hazır değilseniz, işi bitmiş bir sayfanın profil fotoğrafını güncellemezsiniz.

EA Play Live, 22 Temmuz’da gerçekleşecek. Motive, uzun bir süre “Gaia” adı verilen gizli bir proje üzerinde çalışmış fakat merakla beklenen proje 6 yıl sonra iptal edilmişti. Belki de uzay temalı korku oyunu sonunda geri dönebilir. Gelişmeleri sizler için takip edeceğiz

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.