Bluepoint Games, Sony tarafından satın alındığı iddialarına yanıt verdi

Sony geçtiğimiz günlerde Returnal’ın geliştiricisi Housemarque‘ın PlayStation Studios ailesine katıldığını duyurdu. PlayStation Japonya, haberi Twitter hesabından paylaşırken, Housemarque yerine ve Bluepoint Games’i satın aldığını duyuran bir görsel yükledi.

Tweet kısa süre sonra hemen silindi ancak yapılan hata o kadar da basit değildi. Çünkü PlayStation Japonya, paylaştığı görselde sadece Bluepoint logosunu kullanmakla kalmadı arka plana Demon’s Souls Remake ekran görüntüsünü de ekledi. Haliyle bu durum, Sony’nin stüdyoyu satın aldığı ya da satın alma sürecinin devam ettiği şeklinde yorumlandı. Ancak Bluepoint, iddialara yanıt vererek bağımsız bir stüdyo olduğunu belirtti.

“Bluepoint Games tamamen bağımsız bir stüdyo”

Bluepoint Games, iddiaların ardından Twitter bilgilerini “tamamen bağımsız, kendi kendini finanse eden bir stüdyo” olduğunu vurgulayarak güncelledi. Ayrıca Bluepoint’in tüm iş ilanlarına da benzer ifadeler eklediği keşfedildi. İlanlardan birinde stüdyo, yine “tamamen bağımsız ve mali açıdan istikrarlı bir video oyunu geliştirme şirketi” olarak tanımlandı.

Bluepoint Games, 2006 yılında kuruldu ve sevilen klasik oyunların yenilenen sürümlerini geliştirme konusunda ün kazandı. Stüdyonun en son oyunu Demon’s Souls, FromSoftware’in 2009 kült klasiğini PlayStation 5’e taşıdı. Sony’nin Housemarque gibi bu stüdyoyu da bünyesine katması şaşırtıcı olmazdı. Konsol devi, bağımsız geliştiricilerle çalışmayı önem veriyor ve başarılı gördüğü iş ortaklarını PlayStation Studios ailesine kazandırıyor.

PlayStation Japonya’nın gerçekten bir hata yapıp yapmadığını söylemek hâlâ zor. Bluepoint’in dikkatleri üzerinden uzaklaştırmaya çalışıyor olması mümkün. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.