NetherRealm, Mortal Kombat 11’in ardından bir sonraki projesine odaklandı

NetherRealm, Mortal Kombat 11 üzerindeki çalışmalarını durdurarak odağını “bir sonraki projesine” kaydırdı. Resmi Mortal Kombat Twitter hesabı, aradan geçen iki yılın ardından oyuna verdiği desteğin sona erdiğini ve oyuncuların artık karakter duyuruları, kostümler veya herhangi bir DLC içeriği beklememelerini belirtti.

Mortal Kombat 11, 2019 yılında piyasaya sürüldü ve Kombat Pack 1 ile altı yeni karakter ve kozmetik öğelerle güçlü bir destek aldı. Ardından 2020 yılında ana oyunun hikayesine üç karakter, kostümler ve daha fazlasıyla Aftermath genişlemesi yayınlandı. Kombat Pack 2, yine geçtiğimiz yıl çıktı ve Klassic MK Movie paketi de dahil olmak üzere oyuna üç karakter daha getirdi.

Oyuncular uzun zamandır Mortal Kombat 11’e desteğin devam edip etmeyeceğini ve oyuna diğer favori karakterlerin veya kostümlerin gelip gelmeyeceğini merak ediyordu. Ancak NetherRealm sonunda desteğin sona erdiğini resmi olarak duyurdu. Oyuncular, Reptile, Stryker ve Smoke gibi karakterlerin tekrar seriye dönmesini beklese de, artık bir sonraki Mortal Kombat’ı beklemek zorunda kalacaklar.

Stüdyonun paylaşımı, içeriklerin dışında denge değişiklikleri ve hata düzeltmeleri gibi desteklerin devam edip etmeyeceğine net bir cevap vermiyor. Tweet sadece yeni karakterler ve DLC desteğinin sona erdiğini belirtiyor. Ancak NetherRealm muhtemelen oyunun performansını ve karakterleri kararlı hale getirecek küçük güncellemeler sunacaktır. Sonuçta Mortal Kombat 11, dünya çapında turnuvaların yapıldığı bir oyun ve sürekli olarak karakter dengelemelerine ihtiyaç duyacaktır.

NetherRealm geliştirme ekibinin büyük çoğunluğu muhtemelen artık henüz duyurulmamış yeni oyunu üzerinde çalışmaya geçti. Önceki söylentiler bunun bir Marvel dövüş oyunu olacağını öne sürüyordu. En azından doğrudan olmasa da Marvel karakterlerini içeren bir dövüş oyunu da olabileceği konuşuluyor. Ancak diğer yandan NetherRealm’in DC evrenine yönelerek diğer popüler dövüş serisi Injustice 3‘ü geliştireceği iddia ediliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.