Detroit: Become Human’ın satışları dünya çapında 6 milyona ulaştı

Detroit: Become Human dünya çapında 6 milyon kopya satarak, Quantic Dream’in bugüne kadarki en çok satan oyunu olmayı başardı. Rakamlar, 6 Temmuz’a kadar olan satışları temsil ediyor ve yaklaşık 1 milyonunun PC oyuncularından geldiği bildiriliyor.

Detroit: Become Human’ın daha önce PlayStation Plus‘ta ücretsiz bir oyun olarak verildiği düşünüldüğünde, çok daha yüksek oyuncu sayılarına ulaştığı söylenebilir. Geliştirici Quantic Dream ayrıca oyunun bu yılın bahar aylarında PlayStation Now’ın en çok oynanan beşinci oyunu olduğunu öne sürdü. Detroit: Become Human, Sony’nin daha önce açıkladığı listede, PC’de en çok oynanan oyunlar arasında 5. sıradaydı.

Detroit: Become Human

Quantic Dream’in Eş CEO’su Guillaume de Fondaumiere, Detroit: Become Human’ın başarısını ve stüdyonun büyümesini kutladığı mesajında, “Devam eden sağlık krize rağmen 2020, stüdyomuz için büyüme açısından çok güçlü bir yıl oldu. Geçen yıl grubumuz, 5.7 milyon euroluk vergilerden sonra yeni rekor sonuçlar elde ederek yayıncılık stratejimizin uygunluğunu gösterdi. Bu faydalı eğilim, 2021’in bu ilk yarısında daha da doğrulandı ve son haftalarda rekor satışlar kaydedildi.” ifadelerine yer verdi.

Quantic Dream, 2019 yılından itibaren sadece PlayStation’a özel oyunlar yapmayı bırakarak; Detroit: Become Human, Heavy Rain ve Beyond: Two Souls gibi oyunlarını PC’ye taşıdı. Ardından şirket, oyun geliştirmenin ötesine geçerek diğer stüdyolardan oyunlar yayınlamaya başladı. Ayrıca şu sıralar Eqqo geliştiricisi Parallel Studio’nun bir sonraki oyununu finanse ediyor ve Red Thread Games’in yeni oyunu Dustborn’un ortak yapımcılığını üstleniyor.

Quantic Dream tüm bunların yanı sıra Montreal ve Paris’teki stüdyolarında henüz duyurulmamış kendi AAA oyunu üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Şirketin CEO’su David Cage, daha önce bir sonraki oyunlarında yeni şeyler denemeye olan ilgisini dile getirmişti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.