Death Stranding Director’s Cut, MGS göndermesi ile PS5 için duyuruldu

Death Stranding, PS5’e geliyor ancak bu, standart bir yeni nesil yükseltme olmayacak gibi görünüyor. Death Stranding Director’s Cut adı verilen sürümün oyuna neler katacağı bilinmemekle birlikte, tanıtım fragmanı Metal Gear Solid‘e yönelik bir referans içeriyor.

Hideo Kojima tarafından Summer Game Fest Kickoff Live’da gösterilen fragmanda, Sam Bridges‘in devriye gezen düşmanlarla dolu bir sığınağa girdiğini görüyoruz. Bir süre düşmanları gözlemledikten sonra Sam, yanındaki rafta yer alan bir karton kutuyu düşürüyor ve kutunun içinden portakallar saçılıyor. Daha sonra Bridges kutunun içine girip çıkıyor ve tekrar rafa kaldırıyor. Anlaşılan o ki, Sam Bridges bu fikri saçma buluyor.

Metal Gear Solid serisinde de Snake, üzerinde The Orange yazan bir kutunun içine saklanarak düşmanları geçmeye çalışıyordu. Fragmanda bu göndermenin dışında oyunun geçireceği değişime dair bir ipucu veya görüntü yok. Videonun sonunda yeni Death Stranding Director’s Cut logosu geliyor ve sadece “yakında” PS5’e geleceği belirtiliyor. Şimdilik detaylar perde arkasında ancak yakında Sony ve Kojima Productions’tan daha fazla ayrıntı gelecek.

Death Stranding Director’s Cut fragmanı:

Director’s Cut ile oyuna nelerin ekleneceği veya hikayenin değişip değişmeyeceği bilinmiyor. Yine de Sam Bridges’in uzun soluklu kargo macerası daha da uzayacak gibi görünüyor. Yeni sürüm sadece “geliştirilmiş ve genişletilmiş” olarak tanımlanıyor. Oyunun bu özel PS5 sürümünün 2021 yılında oyuncularla buluşması bekleniyor. Metal Gear Solid‘e dair daha fazlasını görüp göremeyeceğimizi merak ediyoruz.

Kojima Productions, önümüzdeki haftalarda Death Stranding Director’s Cut hakkında daha fazla ayrıntı sunacağını açıkladı. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.