Elden Ring, PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerine ücretsiz yükseltilebilecek

Elden Ring için geçtiğimiz gün çıkış tarihi ve oynanış görüntülerinin olduğu bir fragman paylaşılmıştı. Yayıncı Bandai Namco Entertainment, yaptığı yeni bir açıklamada oyunun PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin oyunu önceki nesil konsollarda satın alanlar için ücretsiz olacağını doğruladı.

Elden Ring’in önümüzdeki yılın başında çıkacağı ve yeni nesil konsolların tedarik sıkıntısının 2022’ye kadar uzayacağı düşünüldüğünde iyi bir haber. FromSoftware yönetmeni Hidetaka Miyazaki ve Game of Thrones yazarı George R.R. Martin’in ortak çalışmasıyla hayata geçirilen Elden Ring, yayınlanan son fragmandaki göz alıcı görüntülere bakıldığında en çok beklenen oyunlardan biri olacak.

Elden Ring, Souls türünü ileriye taşıyacak

Elden Ring

Yönetmen Hidetaka Miyazaki yaptığı açıklamada, Elden Ring ile Souls türünün cesur, klasik bir evrimini yaratmak için tüm karanlık fantezi ve aksiyon-RPG uzmanlığımızı uyguladıklarını belirtti. George R.R. Martin tarafından yazılan efsanelere ve mitlere dayanan zengin bir hikaye ortaya çıkarıldı. Aksiyon RPG oyunu araştırmaya ve keşfetmeye hazır, gizem ve tehlikelerle dolu bir dünya, gizemli ve gizli amaçları olan çeşitli karakterler sunacak.

Bandai Namco Entertainment Başkanı ve CEO’su Yasuo Miyakawa, Miyazaki ve George R.R. Martin’e hayran olduğunu ve Elden Ring’i dünya çapında tutkulu bir hayran kitlesine ulaştırmak için heyecan duyduğunu ekledi. Miyakawa, “Oyunun dünya görüşünü ve cazibesini dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımıza ulaştırmak için Elden Ring’i sadece bir oyun olarak değil, aynı zamanda çeşitli diğer alanlarda geliştirmeye devam edeceğiz. Desteğinizin devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Elden Ring, 21 Ocak 2022’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. PS4 ve Xbox One sürümünü satın alan oyuncular, yeni nesil sürümlere ücretsiz yükseltme yapabilecek. Oyun hakkında gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.