PlayStation ve Deviation Games, çığır açan yeni bir oyun için ortaklık kurdu

Summer Game Fest etkinliğinde eski Treyarch geliştiricileri Dave Anthony ve Jason Blundell tarafından kurulan yeni bir stüdyo olan Deviation Games tanıtıldı. Geliştirici, çığır açan yeni bir AAA oyun için PlayStation ile ortaklık kuruyor.

Anthony, Deviation Games CEO’su olarak görev yaparken, Blundell kreatif birimin başında olacak. Stüdyo, adından da anlaşılacağı üzere normlardan sapma ve sıra dışı olma idealleri üzerine kuruldu. İkili, PlayStation’ın ortaklarıyla yaşadığı süreçlere daha yakından baktıklarını ve bu sayede PlayStation Studios’un isabetli hamlelerini ve nasıl ödül üstüne ödül kazandıklarını anladıklarını belirtti.

PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst da Deviation Games ve PlayStation Studios arasındaki ortaklığı Twitter hesabından duyurdu. Ayrıca Sony tarafından ortaklığı duyuran aşağıdaki kısa video yayınlandı.

Deviation Games, büyük ölçekli bir stüdyo olarak kuruldu

Uzun yıllardır birlikte çalışan Anthony ve Blundell’in Call of Duty geliştiricisi Treyarch‘ta ve oyun endüstrisindeki görev süreleri başarılarla dolu. Anthony, hem Black Ops hem de Black Ops II‘yi yazıp yönetirken, Blundell bir zamanlar stüdyonun ortak başkanı olarak görev yaptı ve serinin Zombies modunun her yeni tekrarında sorumluluğu üstlendi. Kurdukları Deviation Games küçük ölçekli bir stüdyo değil ve 100’den fazla çalışandan oluşuyor. Üstelik şu anda işe alımlara devam ediyorlar.

İkili ayrıca geliştirme sürecinin şu anda devam ettiğini öne sürerek ayrıntılara girmek için çok erken olduğunu belirtti. Ayrıca yıllar boyunca oyun yaparak öğrendiklerinden yararlandıklarını, ancak aynı zamanda daha önce hiç deneyimlemedikleri, yeniliklerle dolu bir proje üzerinde çalıştıklarını söylediler. Son olarak Anthony, “Çok fazla aksiyon ve enerjiye odaklanan, zengin içerikli, devasa bir oyun yapmak için yola çıkıyoruz, ancak şimdilik bunu bir kenara bırakalım ve umarım daha fazlasını paylaşabilmek çok uzun sürmez.” ifadelerine yer verdi.

PlayStation Studios, Deviation Games’in yanı sıra daha birçok yeni stüdyo ile ortaklık kurdu. Jade Raymond’ın yeni stüdyosu Haven ve Bungie ile BioWare çalışanlarından oluşan deneyimli isimlerle yola çıkan Firewalk, PlayStation’a özel heyecan verici ve yepyeni oyunlar getirmek için PlayStation Studios ile ortaklık kurdu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.