Deathloop, State of Play’de 9 dakikalık oynanış videosuyla sergilendi

Deathloop, PlayStation State of Play canlı yayının odağı odağı oldu. Gösteride, Arkane Studios’un heyecanla beklenen yeni oyunundan yaklaşık 9 dakikalık bir oynanış videosu paylaşıldı. Görüntüler, aksiyon dolu çatışmalara, oyun mekaniklerine, silahlara ve düşmanlara detaylı bir bakış sundu.

Video hızlı ve yüksek tempolu bir aksiyonla başlıyor. Ardından Blackreef Adası’nda Colt’un öldürüldüğünde başlangıç noktasına geri dönüşü yer alıyor. Deathloop’un anlamının “ölüm döngüsü” olduğu düşünüldüğünde, oyunda bunu sıklıkla yaşayacağız gibi görünüyor. Ayrıca Arkane, Colt’un oyundaki sekiz hedefinden biri olan Aleksis “The Wolf” Dorsey ile nasıl başa çıkabileceğini ortaya koyuyor.

Deathloop PS5 oynanış videosu:

Colt, ada sakinlerini ilk kez karşısına almadığı için Aleksis’in yoğun güvenlikli bir maskeli baloda konuşma yapacağını biliyor. Eternalistlerin konuşmalarına kulak misafiri olmak ve partiye girmenin daha kolay yolları da dahil olmak üzere, çevresel nesnelerde keşfedilebilecek birçok ipucu var. Görev yeterince zor değilmiş gibi, başka bir oyuncunun Julianna olarak oyuna girdiğine dair bir uyarı alıyoruz.

Görüntüler, Colt’un Karnesis ve Shift gibi birçok yeteneğinin yanı sıra, oyuncuların döngü yeniden başlamadan önce zamanı iki kez geri almalarına olanak tanıyan tekrarlama sistemini gösteriyor. Ayrıca Colt’un cesedini bulduğunu ve ondan Residuum‘un bir kısmını emdiğini görüyoruz. Residuum, döngü yeniden başlarsa, favori silahlarınızı ve yeteneklerinizi bir dahaki sefere saklanmasını sağlıyor. Yani bir öğenin kilidini açtıktan sonra, kalıcı olarak cephaneliğinize eklemek için Residuum harcarsanız, tekrar kilidini açmak zorunda kalmayacaksınız.

Görüntülerde açıkça gösterilmese de Deathloop, DualSense kablosuz kontrol cihazının dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleri kullanacak. Geliştirici Arkane’e göre PS5’in oyun kolu, her hareketi ve silahı farklı hissettirerek daha sürükleyici bir deneyim sağlayacak. Oyun piyasaya sürüldükten sonra bir yıl boyunca PS5’e özel olacak. Microsoft her ne kadar Bethesda’yı satın almış olsa da, Sony anlaşmayı öncesinde gerçekleştirmişti.

Deathloop, 14 Eylül‘de standart sürüm ve Deluxe Edition seçenekleriyle piyasaya sürülecek. Oyun şu anda PlayStation Store’da ön siparişte ve standart sürüm 499 TL, Deluxe Edition 639 TL’den satılıyor. PS Plus üyelerine %10 indirim sunuluyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.