Netflix, The Witcher dizisinin 2. sezon yayın tarihini açıkladı

Netflix, The Witcher dizisinin heyecanla beklenen 2. sezonunun 17 Aralık 2021‘de yayınlanacağını açıkladı. Dizinin yayın tarihi, karakterlere, ortamlara ve gelecek sezondan birkaç sahneye dair bazı noktaların sergilendiği WitcherCon etkinliği sırasında duyuruldu.

The Witcher’ın 2. sezonu, ilk sezonun bittiği noktadan başlayacak. Geralt ve Ciri, ilk sezon boyunca geçirdiği ayrı maceraların ve uzun süren arayışın ardından sonunda bir araya gelecek. Dizinin 2. sezonun neredeyse tüm bölümlerinin isimleri açıklandı. Yeni sezonun sekizinci ve son bölümü, muhtemelen spoiler olmaması nedeniyle “Çok Gizli” olarak listelendi. Ayrıca Netflix, heyecanla beklenen yeni sezon için aksiyon dolu bir tanıtım fragmanı yayınladı.

The Witcher’ın 2. sezon bölüm isimleri:

  1. A Grain of Truth
  2. Kaer Morhen
  3. What is Lost
  4. Redanian Intelligence
  5. Turn Your Back
  6. Dear Friend
  7. Voleth Meir
  8. [Çok Gizli]

Netflix’in sevilen dizisi, CD Projekt RED’in oyunlardan ziyade The Witcher romanlarından uyarlanıyor. Yukarıdaki bölüm isimleri Andrzej Sapkowski’nin romanlarına bakılarak deşifre edilebilir. İlk sezon büyük ölçüde The Last Wish ve Sword of Destiny kitaplarına dayanıyordu. Bundan sonrasında Ciri’nin Kaer Morhen’de Lambert’ten eğitim alacağını biliyoruz. Ayrıca Ozan Jaskier (Dandelion) da geri dönecek. Ayrıca 1. Sezonda görülmeyen çeşitli diğer karakterlerin de oyuncu kadrosuna dahil edildiğini göreceğiz.

The Witcher dizisinin 2. sezonu, ilk sezonda olduğu gibi sekiz bölümden oluşacak. Dizinin 1. sezonu 20 Aralık 2019‘da gösterime girdi ve hayranlar yeni sezon için tam iki yıl bekledi. Elbette bunda tüm dünyayı hazırlıksız yakalayan pandemi süreci büyük rol oynadı. Yine tadı damağımızda kalacak bir sezon bizleri bekliyor gibi görünüyor. Son olarak Netflix tarafından paylaşılan 2. sezon fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Witcher: 2. Sezon Tanıtım Fragmanı

The Witcher 2. Sezon, 17 Aralık 2021’de Netflix ekranlarından izleyicilerle buluşacak. Yeni sezonun tüm bölümleri yine tek seferde yayınlanacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.