Tekken X Street Fighter’ın iptal edildiği doğrulandı

Tekken X Street Fighter ilk olarak 2010 yılında duyuruldu. Tekken serisinin yönetmeni Katsuhiro Harada, 2016’da Street Fighter V ve Tekken 7’nin piyasaya sürülmesi nedeniyle projenin askıya alındığını söyledi. Sonunda Harada, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla oyunun iptal edildiğini doğruladı.

Harada, YouTube’daki Harada’s Bar Radio yayınında kötü haberi verdi. Yönetmen, geliştirme süreci durduğunda Tekken X Street Fighter’ın yaklaşık yüzde 30‘unu tamamladıklarını, ancak oyunu sergilemek isteseler de projenin iptal edildiğini belirtti. Popüler dövüş serilerini bir araya getiren bu heyecan uyandıran projenin neden tamamen durdurulduğuna açıklık getirilmedi.

Tekken X Street Fighter için umutlar tam olarak tükenmemişti

Harada, 2016 yılında yaptığı açıklamada, “Dövüş oyunları geliştirirken, topluluğu ve bu oyunları oynamak isteyen daha geniş kitleyi göz önünde bulundurmaya çalışıyoruz. Ancak şu anda henüz yeni piyasaya sürülen Street Fighter V var ve birçok insan bunu hararetle oynuyor. Ayrıca Tekken 7‘yi bekleyen büyük bir kitle var. Bu toplulukları bölmek istemiyoruz, bu nedenle son zamanlarda Tekken X Street Fighter’ı piyasaya sürmek için iyi bir tarih bulmak zorlaşıyor. O yüzden şimdilik beklemede.” demişti.

Geliştirme ekibi, o dönemde yeni oyunlar piyasaya sürülürken toplulukları bölmek istememişti. Harada, ayrıca daha önce PS3, PS Vita, Xbox 360 ve PC için çıkan Street Fighter X Tekken‘in o sırada hala güncellendiğini ekledi. Görünüşe göre Bandai Namco Entertainment, yeni oyunu için doğru zamanı kolluyordu. Ancak yönetmenin açıklamasıyla dövüş oyunlarını seven birçok insanın hayalleri suya düştü.

Bu arada Tekken’in yolu yakında başka bir dövüş oyunuyla kesişecek. Kazuya Mishima karakteri, Super Smash Bros. Ultimate’e konuk olacak. Kazuya, Ultimate’s Fighters Pass Vol. 2 aracılığıyla indirilebilen altı onaylanmış karakterden beşincisi olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.