Destiny 2’ye gelen BattlEye anti hile yazılımı, oyunun performansını etkileyebilir

Destiny 2, yeni hile önleme sistemi BattlEye ile oyunculara daha güvenli bir ortam sunmayı amaçlıyor. Ancak geliştirici Bungie, anti hile yazılımının bazı oyuncular için kare hızlarında ve performansta düşüşe neden olabileceğini söylüyor.

Bungie, bir blog yazısında, güvenliği artırmak ve geliştiricilerin oyun içindeki hileleri tespit etmesini sağlamak için hile karşıtı yazılımı BattlEye’ı oyunun 3.3.0 güncellemesinin bir parçası olarak eklediğini duyurdu. Şirket, BattlEye’ın oyundaki hilecileri tamamen ortadan kaldıramayacağını kabul ediyor. Sistem, hileyle mücadelede tespit ve banlama yöntemlerini iyileştirme amacıyla eklendi.

Destiny 2’nin anti hile sistemi şimdilik otomatik banlama yapmıyor

Destiny 2

Destiny 2 oyuncuları kare hızında düşüşler yaşamanın yanı sıra oyunu başlatırken artan bekleme süreleriyle karşılaşabilir. Sistem şu an için otomatik banlama uygulamıyor. Ancak stüdyo, oyunun bir sonraki Trials of Osiris etkinliği 10 Eylül’de başlamadan önce hile yazılımının manuel bir inceleme yapmadan otomatik olarak hilecileri banlamaya başlamasını bekliyor.

Bungie, oyunun dahili hile önleme sistemine yeni bileşenler eklemenin yanı sıra gerçek dünyada da hile yapımcılarıyla mücadele etmeye çalışıyor. Geliştirici, Ocak ayında Destiny 2 için hile yazılımları ürettiği iddia edilen bir şirkete karşı dava açmıştı. Şirket, diğer oyun geliştiricilerini davalara katılmaya davet ederken, hileyle mücadele için benzer stratejiler uygulamaya devam edeceğini söyledi.

Destiny 2 için sadece yeni Season of the Lost güncellemesini başlatmakla kalmayıp aynı zamanda oyunun yaklaşmakta olan Witch Queen DLC’siyle ilgili ayrıntıları da açıkladığı yoğun bir hafta geçirdi. Yeni genişleme, 22 Şubat 2022‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Stadia ve PC için gelecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.