Battlefield 2042 şimdiden hile üreticilerinin hedefinde

EA’in çok oyunculu nişancı oyunu Battlefield 2042, Ekim ayında piyasaya sürülecek. Ancak hile üreticileri şimdiden oyun için tespit edilemeyen hilelerin satışını yaptıkları bir web sitesi açtı. Söz konusu site, müşterilere aimbot, radar ve wallhack gibi hileler sağlayacaklarını belirtiyor.

Yapımcılar, bir Battlefield oyununda hiç banlanmamış 1.2 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu öne sürüyor. Hatta halihazırda tespit edilemeyen bir Battlefield 2042 hile yazılımına sahip olduğunu iddia edecek kadar ileri gidiyor. Battlefield 2042’nin şimdiye kadar teknik alfa testlerinde oyuna erişim izni verilen az sayıda oyuncuya gösterildiği düşünüldüğünde cesur bir iddia denebilir.

Battlefield 2042, çok oyunculu oyunların kaderini yaşıyor

Hile programı üreticilerinin Battlefield 2042 ile ilgilendiğini görmek çok da şaşırtıcı değil. Çünkü hileciler, günümüzde çok oyunculu oyunların kaderi olmaya başladı. Kötü niyetli yazılımcılar da hileleri çevrimiçi rekabette avantaj sağlamak siteyen çaresiz oyunculara satarak tonla para kaldırıyor.

Hile kullanmak, oyunları oynarken kabul edilen Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesine (EULA) aykırı. EULA kurallarını ihlal edenler, EA ve geliştirici DICE tarafından herhangi bir hile kullanırken yakalanırsa büyük olasılıkla banlanacaklar ve oyuna verdikleri para boşa gidecek. Yayıncı, Battlefield 2042’nin teknik alfa testlerinden oynanış görüntülerini sızdıranların oyuna erişimini kalıcı olarak iptal edeceğini belirterek bu konulardaki ciddi tutumunu sürdürdü.

Call of Duty Warzone, PUBG ve Fortnite gibi diğer rekabetçi oyunlar da düzenli olarak aimbot’lar ve X-ray görüşü gibi avantajlar sunan hilecilere karşı mücadele veriyor. Battlefield 2042 de çok oyunculu modlara odaklanması nedeniyle muhtemelen hilecilerin radarına girecek. Eğer oyunun Hazard Zone modu oynaması ücretsiz olursa, hile üreticilerinin hedefi olacaktır.

Battlefield 2042, 22 Ekim‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Açık beta sürümü Eylül ayında yayınlanacak ve serinin yeni oyununu ön sipariş veren oyuncular, topyekun savaş deneyimini önceden test edebilecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.