Bungie, Destiny 2 için Halo Big Team Battle benzeri bir PvP modu planlıyor

Bungie, Destiny 2 için Halo’nun 8v8 Big Team Battle moduna benzer bir PvP modu ekleme olasılığını araştırıyor. Ancak geliştiricinin önünde bazı sorunlar var.

Destiny 2’nin silah tasarımcısı olan Mercules, Firing Range Podcast’in 64. bölümüne katıldı. Yayında kendisine Halo serisinin Big Team Battle modunun oyuna gelme olasılığı soruldu.

Tasarımcıya göre stüdyo, aksiyon MMO oyununa benzer bir mod getirmeyi düşünüyor. Ancak ortaya çıkan teknik sorunlar, 16 oyunculu modun eklenmesini zorlaştırıyor.

Halo Infinite, Big Team Battle

Destiny 2 geliştiricileri, eğlence ve kararlılığa öncelik veriyor

Mercules, “Yani araştırıyoruz. Bungie’de devam eden aktif bir araştırma var.” dedi. Ancak, bu kadar çok oyuncu tek bir aktiviteye yüklendiğinde “gerçekten tuhaf” bazı teknik sorunlar ortaya çıkıyor.

Destiny 2 geliştiricisi, “Bunu eğlenceli ve kararlı bir şekilde yapabileceğimizden emin olmak istiyoruz. Mesela kararlılık kısmı oldukça önemli.” diye ekledi.

Big Team Battle modu ilk olarak Halo 3’ün çok oyunculu modlarından biri olarak ortaya çıktı ve daha sonra piyasaya sürülen tüm Halo oyunlarında yer aldı.

Destiny 2, Lightfall

Böyle bir ekleme oyuncu sayısını artırmaya da yardımcı olabilir. Destiny 2’nin Steam’deki oyuncu sayıları, Lightfall genişlemesinin etkisiyle Şubat 2023’te tüm zamanların zirvesine ulaştı.

Bununla birlikte, eş zamanlı oyuncu sayısı Lightfall sonrası bir yıl boyunca yaşanan düşüşle PC’de en dibi gördü. Konsol tarafındaki veriler bilinmese de muhtemelen benzer bir eğilim gösteriyordur.

Haziran ayında Destiny 2: The Final Shape genişlemesi çıktığında oyunu yeniden canlandırabilir. Yaklaşan genişleme paketi oyunun temel mekaniğini elden geçirecek. Belki de Halo’dan ilham alan modu uygulamak için iyi bir fırsat olabilir.

Bu arada Witch Queen DLC’si, PS Plus Essential Mart 2024 oyunları arasına bonus olarak eklendi. Aylık ücretsiz oyunlarla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.