Destroy All Humans 2! – Reprobed’un neden PS4 ve Xbox One’a gelmeyeceği açıklandı

Destroy All Humans 2! – Reprobed, geçtiğimiz ay PS5, Xbox Series X/S ve PC için duyurulmuştu. Black Forest Games’in yaratıcı yönetmen yardımcısı Stefan Schmitz, The Escapist‘e verdiği röportajda, oyunun neden PS4 ve PS5 konsollarını es geçeceğini açıkladı.

PlayStation 2 döneminin oyunu olan Destroy All Humans 2’nin yenilenen sürümü, geliştiricilerin oyunculara daha zayıf görsellere sahip bir oyun sunmak istememesi nedeniyle önceki nesil konsollara gelmeyecek. Reprobed sürümü, daha büyük ve daha yoğun haritaların yanı sıra daha iyi bir ve savaş deneyimi içerecek.

Geliştiriciler kaliteden ödün vermek istemiyor

Destroy All Humans 2 remake

Schmitz, zor bir karar verdiklerini ancak ekibin kaliteden ödün vermek istemediğini öne sürdü. Geliştirici, röportajında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Ya ikinci oyunun daha geniş ve daha yoğun haritalar içeren yeni oyununu DAH!1 versiyonuna kıyasla daha zayıf görsellerle sunmamız gerekecekti ya da önceki nesilden vazgeçip optimizasyon süresi kazanmamız ve bunu daha büyük, daha iyi bir dünya ve savaş deneyimi olarak geri vermemiz gerekecekti. Görsel kalite açısından Destroy All Humans 2 – Reprobed için büyük bir adım atmamıza izin verdiği için ikinci seçenekte karar kıldık. Örneğin, seviyelere yaklaşık beş kat daha fazla nesne yerleştirebildik. Bu da onları daha canlı, daha dolu ve daha inandırıcı hale getirdi. Sonuç olarak, hem biz hem de oyuncular daha büyük bir oyun deneyimine sahip olacak.”

Schmitz, Black Forest Games’in PS5 ve Xbox Series X/S konsollarının donanımlarından nasıl yararlandığı sorulduğunda, daha fazla açıklama yapmak istemediğini ancak yeni donanımın aynı kare içinde daha fazla aktif karaktere yer açtığını belirtti.

Kaçırdıysanız, Destroy All Humans 2! – Reprobed’un sinematik ve oynanış fragmanlarını buradan izleyebilirsiniz. Oyunun çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.