Devil May Cry 3 Special Edition ve Devil May Cry 4, Steam’de satıştan kaldırıldı

Capcom, Devil May Cry 3 Special Edition ve Devil May Cry 4 oyunlarını herhangi bir açıklama yapmadan ani bir şekilde Steam’den kaldırdı.

İki Devil May Cry oyunu da artık platformda satın alınamıyor. Devil May Cry 4 Special Edition platformda hâlâ mevcut olsa da DMC 3’ün artık bağımsız bir sürümü yok.

Oyunların Steam sayfasına girildiğinde, “artık Steam mağazasında mevcut olmadıklarına” dair bir bildirim karşılıyor. Capcom şu anda konuyla ilgili sessizliğini koruyor.

SteamDB‘ye bakıldığında, her iki oyunun da yayıncı talebiyle kaldırılmaları için “app_retired_publisher_request” şeklinde güncellendiği görülüyor. İki sürüm de mağazaya geri dönmeyecek gibi görünüyor.

Yine de, artık Steam’de sürümü kalmamasına rağmen Devil May Cry 3 Special Edition, DMC HD Collection’ın bir parçası olarak oynanabiliyor.

Devil May Cry 5, Capcom

Devil May Cry 5 şimdiye kadar 7.4 milyon fazla kopya satarak serinin en başarılı oyunu oldu. Serinin toplam satışları, Ekim 2022 itibarıyla 27 milyon dolaylarındaydı.

DMC 6 hakkındaki ilk söylentiler 2020 yılında ortaya çıksa da beklenen duyuru hâlâ gelmedi. Capcom artık serinin oyunları arasında uzun boşluklar vermeye başladı.

Her şeye rağmen aksiyon macera serisi, yayıncının vazgeçilmezleri arasında. Geç de olsa, muhtemelen devam oyununun geldiğini göreceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.