Diablo 4 battle pass özellikleri ve fiyatları açıklandı

Diablo 4 önümüzdeki ay oyuncularla buluşacak. Blizzard, oyunun battle pass fiyatlarını ve sezonluk içerikleri açıkladı.

Blizzard resmi internet sitesinde, battle pass ödüllerini ve ilerleme seçeneklerini özetledi. Diablo 4, her üç ayda bir olmak üzere yılda dört sezon alacak. İlk sezon Temmuz ortasında başlayacak.

Sezonlar, oyunun ana hikayesini genişletmek için tasarlanmadı. Bunun yerine, temel oyunu destekleyen ve Sanctuary dünyasına yeni kavramlar ve fikirler getiren ayrı, temalı içerikler gelecek.

Bunlar arasında yeni oynanış mekanikleri, karakterler, görev serileri, eşyalar ve dengeleyici güncellemeler yer alacak. Yeni hikaye içerikleri eklentilerle sunulacak.

Diablo 4

Diablo 4, her yeni sezonda karışıma sezonluk görevler ve bağımsız hikayeler ekleyecek. Bu görevler, RPG’nin en yeni deneyimiyle bağlantılı oyun etkinlikleri içerecek.

Ayrıca bu üç aylık güncellemeler lansman sonrası için tasarlandı. Bu nedenle deneyimlemek için ana oyunu tamamlamanız gerekecek. Bir kez oynadıktan sonra, her yeni karakter hikayeyi geçmiş sayılacak ve sezonluk güncellemeye başlayabileceksiniz.

Sezonlar yeni bir karakterle oynamayı gerektirecek. Eski karakterlerinize hala erişilebilir olsa da etkinliklere katılamayacaklar.

Diablo 4, Diablo IV

Diablo 4 battle pass seçenekleri ve fiyatları

Diablo 4, Smoldering Ashes ve diğer kozmetik ürünler gibi ödüller içeren 27 seviyelik ücretsiz battle pass seçeneğine sahip olacak.

Elde edilen küller (Ashes), deneyim puanları, altın, iksir eklentileri veya Obollar için sezonluk yükseltme amacıyla kullanılabilecek.

Blizzard, ücretli yolun ekstra Smoldering Ashes içermediğini ve oynanışı etkileyen ödülleri talep etmeden önce karakterlerle belirli kilometre taşlarına ulaşmanız gerekeceğini belirtti.

Diablo 4 için planlanan ücretli battle pass seçenekleri ve fiyatlar şöyle:

Premium Pass (10 dolar)

  • 63 ek seviye
  • Her sınıf için iki tam kozmetik zırh seti
  • Silah ve zırh kozmetikleri
  • Sezonluk binek ve binek zırhı

Accelerated Pass (25 dolar)

  • Premium pass ile sunulan tüm avantajlar
  • Anında 20 seviyenin kilidini açar
  • Wings of the Creator ifadesi

Sezonlar yalnızca üç ay süreceği için Accelerated Pass daha çok sezona geç başlayan oyunculara yönelik oalcak ve geriye dönük olarak seviyelerin kilidini açacak.

Benzersiz öğeler ve güçler gibi sezon boyunca açılan bazı avantajlar, etkinlikler sona erdikten sonra Diablo 4’ün ana oyununa dahil olacak. Blizzard, battle pass yollarının yanı sıra oyun içi mağazada dönüşümlü bir donanım yelpazesi planladığını da söylüyor.

Diablo 4, 6 Haziran’da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için çıkacak. Digital Deluxe veya Ultimate sürümlerini ön sipariş verenler 4 güne kadar erken erişim elde edecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.